Polecamy poradnik poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. To kompleksowa publikacja, która omawia fizyczny rozwój i potrzeby organizmu młodych uczniów. Wyjaśnia jakie są podstawy zdrowego odżywiania i w jaki sposób oceniać prawidłowy rozwój fizyczny i motoryczny dziecka.

Ponadto zawiera informacje o elementach składowych sprawności fizycznej, metody ich oceniania oraz interpretacji uzyskanych wyników. W poradniku znajdziecie także podpowiedzi w jaki sposób można poprawić wynik albo utrzymać go na dobrym poziomie. Autorzy podkreślają także znaczenie ruchu na świeżym powietrzu i przestawiają liczne przykłady zabaw ruchowych na dworze. Co najważniejsze zabawy te są podzielone na cztery pory roku.

Zachęcamy do aktywności fizycznej przez cały rok!