Podcast o zdjęciu do programu Solidarność. Podaj dalej!

Data dodania:
16 grudnia 2020
Typ materiału:
podcast
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
aktywizacja, edukacja obywatelska
Licencja:
Wszystkie prawa zastrzeżone

Rozmowa z fotografką Martą Rybicką powstała w ramach programu Solidarność. Podaj dalej!. Marta Rybicka jest autorką zdjęcia wybranego do tegorocznej edycji programu. Fotografka w wywiadzie opowiada nie tylko o kontekście powstania samego zdjęcia, ale i o jego bohaterce – Larysie, która mieszka w Czerkasach w Ukrainie. Z wywiadu dowiemy się również, czym jest dla niej fotografia, jak zaczynała swoją przygodę z tą dziedziną i co radzi początkującym fotografom. Na koniec Marta opowiada o swoim doświadczeniu w robieniu zdjęć podczas pandemii koronawirusa i o nietypowym projekcie wykonywania sesji fotograficznych online.

Zdjęcia Marty można obejrzeć na jej fanpage’u.

Rozmowę prowadziła Małgorzata Leszko – trenerka i edukatorka.

W osobnym pliku zamieszczamy fragment nagrania, w którym fotografka opowiada o zdjęciu omawianym w programie Solidarność. Podaj dalej!. Nagranie trwa 12 min i stanowi gotowy materiał do pracy z uczniami i uczennicami.