Rozruszaj malucha!

Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
aktywizacja, ruch
Licencja:
CC-BY-NC

Obowiązek szkolny obejmuje już wszystkie sześciolatki. Pierwsze lata szkoły to bardzo intensywny i ważny czas dla rozwoju ruchowego dziecka. To właśnie wtedy kształtują się sportowe nawyki i postawy, które wpłyną na stosunek dziecka do sportu także w kolejnych latach edukacji.

Prowadzenie zajęć WF-u w ramach edukacji wczesnoszkolnej często wiąże się z rozmaitymi wyzwaniami. Z naszego poradnika, skierowanego przede wszystkim do nauczycielek i nauczycieli w klasach I-III szkół podstawowych, dowiesz się, jak radzić sobie z trudnościami oraz jak sprawić, żeby lekcje WF były ciekawe i skuteczne. Na końcu poradnika znajdziesz przykłady ćwiczeń, które z powodzeniem będziesz mogła/mógł zastosować w swojej szkole.

Poradnik przygotowały Katarzyna Rymarek oraz Julita Kryńska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.