Solidarność. Podaj dalej! Scenariusze zajęć

Typ materiału:
publikacja, scenariusz zajęć
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
aktywizacja, edukacja obywatelska, wielokulturowość, współpraca
Licencja:
CC-BY-SA 4.0

Solidarność, szacunek i otwartość na różnorodność – przez te tematy przeprowadzą Was publikacje, które powstały w międzynarodowym programie Solidarność. Podaj dalej!.

Publikacje zawierają m.in. scenariusze zajęć z analizy obrazu, propozycje warsztatów pisarskich oraz ćwiczenia uczące wrażliwości i kompetencji międzykulturowych. Znajdziecie w niej również omówienie ważnych tematów z życia społecznego i wyzwań współczesnego świata. Do każdej edycji programu wybierane są zdjęcia wybitnych europejskich fotografów i fotografek. Zdjęcia zostały opatrzone opisami oraz propozycjami pytań i zagadnień do dyskusji podczas zajęć z uczniami.

W edycji wiosna 2024 w publikacji znalazły się zdjęcia z Polski, Francji, Słowenii, Chorwacji, Hiszpanii i Włoch.