WF zaangażowany – o kampanii społecznej

Data dodania:
23 grudnia 2015
Typ materiału:
publikacja
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
angażujące środowiska uczenia się
Tagi:
aktywizacja, ruch
Licencja:
CC-BY-NC

Kampania społeczna to rodzaj reklamy, która ma wywołać społecznie pożądane zmiany. To zestaw różnych działań, podjętych w określonym czasie, skierowanych do określonej grupy docelowej, które spowodują wzrost wiedzy, świadomości, zmianę nastawienia lub zmianę zachowania.

W WF-ie z Klasą wspólnie z Wami promujemy aktywność fizyczną i zdrowe nawyki. Dodatkowo w ramach ścieżek edukacyjnych proponujemy przeprowadzenie kampanii społecznej w szkołach. Dlatego przedstawiamy Wam poradnik, z którego dowiecie się, jak krok po kroku zorganizować taką akcję. Może w ten sposób skłonicie nieaktywnych uczniów do ruchu? Być może z promocją zdrowych nawyków dotrzecie do rodziców, dziadków? Dla Waszych uczniów, których włączycie w organizację kampanii, będzie to na pewno doskonała lekcja prospołecznych postaw.

Poradnik opracowała Anna Gilla, koordynatorka ds. materiałów, Centrum Edukacji Obywatelskiej

Fot. SP nr 88 w Krakowie