Zajęcia do wyboru na WF-ie

Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
aktywizacja, ruch
Licencja:
CC-BY-NC

Wiecie, że w ramach obowiązkowych lekcji WF możecie zaproponować swoim uczniom zajęcia do wyboru?

Warto spróbować z kilku powodów. Przede wszystkim dzięki takiemu rozwiązaniu uczniowie będą mogli uprawiać te dyscypliny, które lubią najbardziej. Przekonają się też, że naprawdę mogą współdecydować o swojej sportowej edukacji.

Proponowane przez nas rozwiązanie wymaga wprawdzie pewnej pracy organizacyjnej od nauczycieli, ale nagrodą za dodatkowy wysiłek będzie z pewnością większe zaangażowanie uczniów i satysfakcja z udanych zajęć. Przeczytajcie, co trzeba zrobić krok po kroku, żeby w ramach obowiązkowych lekcji WF uczniowie mogli wybierać swoje ulubione zajęcia.

Pamiętajcie: jeśli chcecie uruchomić w szkole od przyszłego roku system fakultetów na WF-ie, przygotowania należy zacząć jak najszybciej.