Serdecznie zapraszamy Was na listopadową Konferencję Szkoły Dobrostanu. Dowiecie się więcej o tym, dlaczego dbanie o dobrostan buduje wspólnotę, jakie obszary zdrowia psychicznego są kluczowe w szkole oraz dlaczego pozornie małe codzienne aktywności, działania i gesty mogą wiele zmienić. Zbudujmy razem szkołę marzeń – Szkołę Dobrostanu!

Dla kogo jest konferencja?

Na konferencję mogą zapisać się osoby, którym bliski jest temat dobrostanu w szkole. Nasze zaproszenie szczególnie kierujemy do: dyrektorek i dyrektorów szkół, nauczycielek i nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych, bibliotekarek i bibliotekarzy, osób pracujących w świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych, kadry poradni psychologiczno-pedagogicznych, organizacji pozarządowych, rodziców oraz przedstawicieli i przedstawicielek samorządów lokalnych. Spotkajmy się w gronie osób, dla których ważny jest dobrostan w szkole i razem zbudujmy szkołę marzeń – Szkołę Dobrostanu!

Kiedy i gdzie odbędzie się Konferencja Szkoły Dobrostanu?

Konferencja odbywa się 24 listopada (piątek), w godzinach 11.00-16.00 w Warszawie w centrum eventowym Mysia 3 (ul. Mysia 3, 4. piętro). W trakcie wydarzenia zapewniamy przerwy kawowe i poczęstunek.

Jak wziąć udział?

Konferencja odbywa się stacjonarnie i jest bezpłatna. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz rejestracyjny. Zapisy przyjmujemy do dnia 22 listopada 2023 lub do wyczerpania miejsc.

Program Konferencji Szkoły Dobrostanu

10.30-11.00 Kawa i herbata na dzień dobry

11.00-13.30 Część plenarna (z przerwą w trakcie):

    • Otwarcie konferencji
    • Maciej Makselon – Dobrostan ukryty w języku
    • Kevin Hawkins – Połóż akcent na dobrostan w szkolnej społeczności (Shifting the Focus: Making Wellbeing Central to our School Communities – wystąpienie z tłumaczeniem na j. polski)
    • Monika Suchecka-Sasinowska – Małe rzeczy, które dużo znaczą
    • dr Wiesław Poleszak – Wspólnotowa moc dobrostanu
    • Katarzyna Rabęda – „Aby uczniowie i uczennice czuły się dobrze” – o islandzkim systemie edukacji

13.30-14.30 Obiad

14.30-16.00 Część warsztatowa:

    • Kevin Hawkins – Can mindfulness really make a difference in education? (warsztat w j. angielskim bez tłumaczenia)
    • Marta Puciłowska – Małe przyjemności w szkolnej codzienności

Projekt Szkoła Dobrostanu korzysta z dofinansowania o wartości 127 000 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest stworzenie innowacji pedagogicznej, która podniesie świadomość roli szkoły we wzmacnianiu zdrowia psychicznego uczniów.

Projekt współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.