Infografiki rodzicielsko-wychowawcze

24 lipca 2018
Typ materiału:
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki, rodzice
Obszar programowy:
angażujące środowiska uczenia się
Tagi:
aktywizacja, uważność
Licencja:
CC-BY-SA

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi infografikami, które dotyczą komunikacji z rodzicami.

Poniżej możecie pobrać następujące infografiki:

• 20 sposobów, żeby wciągnąć rodziców – brakuje ci pomysłów, jak angażować rodziców w sprawy szkolne, jak ich wciągać w rozmowę i wspólne działanie? Ten materiał jest dla ciebie.
  • Rodzicie „helikoptery” – jak się komunikować z rodzicami, którzy cały czas kontrolują to, co dzieje się z ich dziećmi, są nadopiekuńczy i nigdy nie znikają z horyzontu? Dlaczego nauczyciele maja z nimi problem?
  • Rodzice „nieobecni” – dużym problemem dla nauczycieli są rodzice „nieobecni”, niechętnie uczestniczący w problemach szkolnych dziecka, pozornie niezainteresowani. Co mówią, a co przeżywają i dlaczego rozmowa z nimi jest tak trudna?
  • Rodzice „z pretensjami” – nauczyciele najczęściej narzekają na tzw. rodziców roszczeniowych – infografika pokazuje, jak to, co komunikują różni się od tego, co zwykle przeżywają i dlaczego komunikaty nauczycieli zwykle do nich nie trafiają.
  • Trudna komunikacja z rodzicami – dlaczego rodzice tak często obarczają nauczycieli odpowiedzialnością za problemy i niepowodzenia dzieci? Co może kryć się za postawą pozornie „roszczeniową”?
  • Nastolatki mają trudniej – dlaczego twoi uczniowie i uczennice są tacy trudni i czasem tak się dziwnie zachowują? Porozmawiaj o tym z nimi, ich rodzicami i wychowawcami! Materiał dla wszystkich, którzy pracują z nastolatkami.