Partnerzy

logo Suradnici u učenju (Chorwacja)

Chorwacja

Udruga “Suradnici u učenju”

To stowarzyszenie, którego głównym celem  jest szerzenie dobrych praktyk związanych z nowoczesnymi technologiami w szkole. Skupia nauczycielki i nauczycieli  chcące dzielić się swoim doświadczeniem oraz uczyć się od innych. Prowadzi kilka programów edukacyjnych. W Be Internet Awesome koncentruje się na pracy z nauczycielami i nauczycielkami, uczniami i uczennicami oraz rodzicami ze szkół położonych na odległych chorwackich wyspach oraz na terenach dotkniętych trzęsieniami ziemi w 2020 r.

Czechy

Jules and Jim

Organizacja skupia się na pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożoną uzależnieniami. Wspiera potrzebujących w budowaniu zdrowych relacji z sobą samym, rówieśnikami, społecznością i przyrodą. Programy, które prowadzi, mają na celu profilaktykę, ale też pomoc w radzeniu sobie z zachowaniami ryzykownymi w szkole oraz online. Trenerzy i trenerki Be Internet Awesome pracują z nauczycielkami i nauczycielami , pokazując im metody pracy z dziećmi i młodzieżą oraz udostępniając materiały edukacyjne.

Grecja

FORTH

To największy instytut badawczy w Grecji. Podzielony jest na siedem wydziałów, z których jeden specjalizuje się w branży informatycznej. To w jego ramach działają programy związane z bezpieczeństwem w sieci, m.in. Be Internet Awesome. Działania instytutu objęte są patronatem ministerstwa edukacji Grecji. Organizacja skupia się na prowadzeniu programu w środowiskach wielokulturowych, starając się dotrzeć do dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji.

Litwa

Vedliai

To organizacja, która skupia się na rozwijaniu kompetencji informatycznych wśród nauczycieli i nauczycielek  oraz dzieci i młodzieży. Jej misją jest tworzenie narzędzi pomagających młodym ludziom  odkrywać potencjał nowych technologii. Oferuje kursy online i offline, a także platformę z materiałami edukacyjnymi. W programie Be Internet Awesome skupia się na pracy z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy, którzy znajdują się w litewskich szkołach oraz ukraińskich szkołach na terenie Litwy.

Łotwa

DROSS Internets - Latvian Internet Association

DROSS Internets – Latvian Internet Association jest organizacją publiczną, która zrzesza łotewskich dostawców usług internetowych (ISP) oraz inne krajowe i zagraniczne firmy ICT na Łotwie i reprezentuje interesy członków LIA w opracowywaniu przepisów prawnych związanych z Internetem. LIA koordynuje także prace Łotewskiego Safer Internet Centre, którego głównymi zadaniami jest edukacja, informowanie i podnoszenie świadomości na temat bezpieczniejszego korzystania z Internetu.

Polska

Fundacja Szkoła z Klasą

Organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją z siedzibą w Warszawie. Dotarła do ponad 1/3 wszystkich polskich szkół i każdego roku szkoli ponad 10 000 nauczycieli i nauczycielek. Wspiera szkoły w zmianie, pomagając im stać się innowacyjnymi, otwartymi środowiskami, zaangażowanymi w rozwiązywanie problemów społecznych; takimi, w których panują relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. W ramach programu Be Internet Awesome  stara się wspierać dzieci i młodzież z różnymi potrzebami edukacyjnymi.

Rumunia i Mołdawia

Adfaber

Celem organizacji jest wspieranie osób nauczycielskich i uczniowskich w rozwijaniu kompetencji cyfrowych. Adfaber prowadzi kilka programów o tej tematyce, oferując szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek, materiały edukacyjne, konkursy, stypendia oraz wymianę doświadczeń. Ich działania objęte są patronatem ministerstwa edukacji. Dzięki temu program Be Internet Awesome znany jest w całej Rumunii, a od jesieni 2023 roku jest prowadzony także w Mołdawii.

Słowacja

Manageria

To organizacja pozarządowa prowadząca programy  podejmujące ważne społecznie tematy. Jej główną aktywnością jest wspieranie młodych osób z potencjałem przywódczym we wprowadzaniu oddolnych zmian w edukacji. W ramach Be Internet Awesome prowadzą szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek,a także  zapewniają materiały do rozwijania cyfrowego obywatelstwa.

Węgry

International Children’s Safety Services (ICSS)

Organizacja funkcjonuje od 1990 roku prowadząc różnorodne działania wspierające dzieci. Aktywności ICSS to przede wszystkim pomoc finansowa oraz projekty o tematyce społecznej i zdrowotnej. Program Be Internet Awesome jest prowadzony przez narodowe centrum Safer Internet. Oferuje konferencje edukacyjne oraz materiały na temat cyfrowego bezpieczeństwa. Trenerzy i trenerki ICSS prowadzą warsztaty z uczniami i uczennicami w węgierskich szkołach.

Ukraina

EdCamp Ukraine

EdCamp Ukraine, założony w 2015 roku, to lider w edukacji nieformalnej na Ukrainie. Zrzesza ponad 47 000 członków społeczności, reprezentujących co drugą szkołę w kraju. Działania skupiają się na podnoszeniu kwalifikacji nauczycieli poprzez wydarzenia w formacie EdCamp, wspieraniu reformy edukacji oraz stosowaniu międzynarodowych praktyk edukacyjnych. Organizacja jest doceniana przez międzynarodowe instytucje, a w czasie wojny wspiera ukraińskich nauczycieli.