14 października hucznie celebrowaliśmy 20 urodziny programu Szkoła z Klasą. W Dzień Nauczycielki i Nauczyciela spotkaliśmy się  nie tylko z osobami, które na przestrzeni ostatnich 20 lat współtworzyły program Szkoła z Klasą, ale również z przyjaciółkami i przyjaciółmi Fundacji. Jesteśmy ogromnie wdzięczne i wdzięczni za te 20 lat niesamowitej, edukacyjnej przygody.

Z tej okazji przyznaliśmy grant w wysokości 10 tys. zł. Szkole nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Piszu, która wzięła udział we wszystkich edycjach programu.

Co to był za dzień! Oprócz panelu EduStories, czyli wystąpień w stylu TEDx odbyły się warsztaty z plecenia makramy, malowania, praktyki uważności, introligatorstwa i kolażu, improwizacji i pisania Loesje. Wspólnie stworzyliśmy nauczycielską orkiestrę pod batutą Piotra Sutta, a ukoronowaniem wieczoru był toast i tort. Dziękujemy, że byliście z nami!

Dla osób, które nie mogły być z nami na żywo już wkrótce umieścimy na naszym kanale na YouTube wystąpienia naszych mówczyń i mówców z panelu EduStories. Mówili:

• Justyna Suchecka – Jak zostałam kronikarką z klasą?
  • Agnieszka Bilska – TikTak i Rewolucja 2.0 – o skutkach bujania w obłokach.
  • Anna Kuliberda – „Chcieliście robotów, to macie…” czyli o tym, dlaczego jednak warto być człowiekiem.
  • Karol Jachymek – Jak zakazać dzieciom internetu?
  • Iza Meyza – Nie przegap relacji z dzieckiem, czyli jak budować kontakt tu i teraz.
  • Zosia Becker – Każda historia jest warta opowiedzenia.
  • Marta Florkiewicz-Borkowska – Szyjemy Dobro, czyli o tym, jak igła z nitką łączy ludzi.

W Szkole z Klasą od 20 lat wspieramy środowiska szkolne tak, aby doświadczały nowego, wprowadzały zmiany i w ten sposób się rozwijały. Dostarczając nowych kompetencji i umiejętności, chcemy inspirować do podejmowania wyzwań. Zachęcamy do sięgania po to, co nieoczywiste, poznawania narzędzi pracy i metod pochodzących z innych niż edukacja obszarów, do testowania ich i adaptowania do szkolnej rzeczywistości. Od początku Szkoły z Klasą było z nami już 9500 szkół, 150 000 nauczycieli i nauczycielek i ponad milion uczniów i uczennic.

Program od 2002 jest realizowany dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podsumowanie świętowania 20 lat programu Szkoła z Klasą