Krople Uważności

Logotyp Kropli Uważności.

W Kroplach Uważności skupiamy się na codziennych praktykach – kroplach – które pozwalają się skoncentrować, ograniczyć stres i niepokój oraz zadbać o wewnętrzną równowagę nauczycieli i nauczycielek.

Działamy zgodnie z zasadą: krótkie momenty uważności, często powtarzane, wzmacniają mięsień uwagi. Program kierujemy zarówno do osób, które już praktykują mindfulness, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tematem uważności w swojej pracy w szkole. Współpracujemy z nauczycielkami i nauczycielami na wszystkich poziomach edukacyjnych. W ramach programu w pierwszej kolejności zachęcamy do indywidualnej praktyki uważności, aby następnie móc przenieść tę praktykę do klasy, na codzienną pracę z uczniami i uczennicami. Dołącz do programu i razem wzmacniajmy mięsień uwagi wśród społeczności szkolnej!

Co oferujemy w ramach programu?

• (S)pokój nauczycielski – pigułkę wiedzy o mindfulness, czyli materiały wraz z prostymi, podstawowymi ćwiczeniami, które można wykorzystać w pracy również w grupach wielokulturowych
  • (S)pokój nauczycielski – Mindfulness Cafe – cykl spotkań wokół tematu uważności

Czego dowiesz się z programu?

Uważam, że warto poświęcić czas na podjęcie próby pracy nad sobą. To otwieranie się i bardzo ciekawe doświadczenie. Widzimy postępy patrząc wstecz. Chcę się rozwijać, wspominać ten czas i słowa.

nauczycielka plastyki i techniki, uczestniczka kursu Krople Uważności

To prawdziwa podróż do własnego wnętrza i skupienie się na ciszy w środku, poszukanie najpierw siebie i własnego skupienia i spokoju, by później przekazać go uczniom. Każda praktyka dawała refleksje i wgląd w siebie.

uczestniczka kursu Krople Uważności

Anna Nowacka
koordynatorka programu

Gaja Andrukowicz
młodsza koordynatorka programu

Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Projekt objęty honorowym patronatem Konsultant Krajowej w Dziedzinie Psychiatrii Dzieci i Młodzieży dr n. med. Aleksandry Lewandowskiej.

Krople Uważności to projekt realizowany przez Fundację Szkoła z Klasą we współpracy z Fundacją Edumind Uważność w Edukacji.

Finansowany przez AstraZeneca Young Health Programme.

Organizatorzy:

Logo Fundacji Szkoła z Klasą