Zespół

Zarząd

Agata Łuczyńska

Współzałożycielka i prezeska Fundacji Szkoła z Klasą. Od 2009 r. wprowadza do szkół nowe trendy i innowacyjne metody nauczania. Promuje model otwartej szkoły, która uczy odpowiedzialności, współpracy, krytycznego myślenia, społecznego zaangażowania i rozwiązywania problemów. Interesuje ją wpływ przestrzeni na uczenie się i wpływ nowych mediów na edukację. Trenerka, autorka programów szkoleń i publikacji. Współautorka koncepcji wielu znanych programów edukacyjnych. Wielokrotnie odznaczana za swoją działalność na rzecz innowacyjnej edukacji (Digital Shaper 2018 w kategorii edukacja, w 2017 r. wpisana przez na listę 100 Szerokiego Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, w 2014 r. na liście New Europe 100). Pasjonuje się językami. Cały rok jeździ do pracy rowerem, w wolnych chwilach wyrusza w podróże z namiotem.

Marta Puciłowska

Wiceprezeska zarządu Fundacji Szkoła z Klasą. Porzuciła pracę tłumaczki ustnej na rzecz działania w edukacji, bo wierzy w misję swojej Fundacji. Kulturoznawczyni, nauczycielka i certyfikowana trenerka STOP. W pracy korzysta z różnorodnych doświadczeń zawodowych, wplata elementy design thinking i inquiry based learning. Lubi opowiadać historie, które pomagają zrozumieć skomplikowane procesy. Amatorsko rysuje i śpiewa.

Zespół

Agnieszka Krawczak-Chmielecka

Dyrektorka programowa Fundacji Szkoła z Klasą. Prawniczka i kroatystka, absolwentka: Warsztatów Praw Człowieka (HFPC), Szkoły Trenerów (IPSiR UW), Szkoły Fundraisingu (Stowarzyszenie BORIS), Programu Menedżerowie NGO (PROMENGO, FAOO). Tworzy i koordynuje projekty społeczne, edukacyjne i monitoringowe. Autorka programów edukacyjnych, m.in. Weź kurs na wielokulturowość i Lekcje o prawach człowieka. Doświadczona trenerka w obszarze praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji, kompetencji międzykulturowych, realizacji działań publicznych/społecznych. Współautorka podręcznika Wokół dyskryminacji (PRKE, 2018), interaktywnego e-podręcznika trenera Weź kurs na wielokulturowość (HFPC, 2011) i wielu scenariuszy zajęć m.in. na potrzeby Tygodnia Konstytucyjnego. Z pasją rozwija programy Fundacji. Kocha odkrywać piękne i mądre książki dla dzieci.

Małgorzata Pisarkiewicz

Dyrektorka programowa Fundacji Szkoła z Klasą. Przez kilkanaście lat z sukcesem rozwijała umiejętności koordynacyjne, organizacyjne i interpersonalne ucząc języka włoskiego, organizując ekscytujące wyjazdy językowe do Włoch (i nie tylko!), warsztaty kulturowo-kulinarne, pracowała jako pilotka oraz tłumaczka ustna i pisemna. Absolwentka Stosunków Międzynarodowych w Collegium Civitas, Wydziału Italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Interdyscyplinarnego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW. Prywatnie pasjonatka podróży, fotografii, biegania i kotów.

Michał Szeląg

Dyrektor programowy Fundacji Szkoła z Klasą, koordynator programów edukacyjnych polskich i międzynarodowych m.in. Szkoła z Klasą i Wartość dodana, trener. Autor materiałów edukacyjnych i koncepcji programów kierowanych do nauczycieli wszystkich poziomów. Absolwent Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych, z zapałem projektuje i prowadzi szkolenia dla rad pedagogicznych. Współtworzy strategię komunikacyjną FSZK. Odpowiada za organizację Ogólnopolskich Festiwali Szkoły z Klasą oraz konferencji, szkoleń i warsztatów. Wierzy w skuteczność metody design thinking, która w centrum stawia potrzeby odbiorców. Z wykształcenia marketingowiec interesuje się reklamą, szczególnie społeczną, mediami i polityką. Wielki fan idei DIY (ang. do it yourself), w wolnych chwilach majsterkuje, gotuje i jeździ na rowerze.

Megi Bibiluri

Koordynatorka programów edukacyjnych, od 2018 r. w Fundacji Szkoła z Klasą prowadzi projekt KMO na Wschodzie. Od 14 lat aktywnie działa w sektorze pozarządowym i jest autorką dziesiątek projektów. Założycielka i mediatorka gruzińskiego Centrum Mediacji, które działa nad wdrażaniem alternatywnych metod uregulowania konfliktów. Autorka książki The Other picture of war portretującej wojnę gruzińsko-rosyjską z 2008 r. Stypendystka Programu im L. Kirklanda na Uniwersytecie Warszawskim, w Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów w latach 2008/09. W 2014 r. otrzymała nagrodę Młode Kobiety na rzecz pokoju na Kaukazie.

Agnieszka Gwiazdowicz

Koordynatorka programów w Fundacji, odpowiada między innymi za program Solidarność. Podaj dalej!. Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, studentka Historii Sztuki, trenerka Forum Dialogu, gdzie prowadzi zajęcia o społeczności żydowskiej i pamięci o dziedzictwie żydowskim w szkołach w całej Polsce. Doświadczenie pracy z dziećmi zdobywała przez ponad 10 lat w harcerstwie (ZHR), a następnie jako wychowawczyni kolonijna oraz animatorka. W Fundacji pracuje od października 2019 r.

Anna Nowacka

Koordynatorka programów. Absolwentka psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Doświadczenie zbierała koordynując i wspierając administracyjnie projekty m.in. w dziedzinie kultury, praw człowieka czy ochrony zdrowia. Współpracowała przy projektach realizowanych z funduszy m.st. Warszawy, Funduszy EOG, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii czy Krajowego Centrum ds. Aids, m.in. w Fundacji Edukacji Społecznej, Stowarzyszeniu Projekt:Polska i Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Prywatnie miłośniczka Agathy Christie i podróży małych i dużych.

Hubert Pajączkowski

Koordynator programów, który przygodę w Fundacji zaczął od programu Asy Internetu. To właśnie w tym projekcie zrozumiał jak ważne jest, aby uczyć młode osoby cyberbezpieczeństwa poprzez wartości. Głęboko wierzy, że mądra edukacja sprawi, że młodzi ludzie, kiedy dorosną i staną się liderami oraz liderkami, będą podejmować dobre i odpowiedzialne decyzje, kształtując naszą rzeczywistość. Wcześniej koordynował projekty dotyczące dyskryminacji osób nieheteronormatywnych, jak również zajmował się budowaniem społeczności osób pracujących w przestrzeni coworkingowej w Czechach. Uwielbia podróże do ciepłych miejsc, najbardziej relaksują go horrory, a za najważniejszy dzień w roku uznaje tłusty czwartek. Na co dzień interesuje się też edukacją równościową, seksualnością człowieka oraz kulturą i historią Meksyku.

Magdalena Plewowska-Semik

Koordynatorka programu Szkoła z Klasą, dołączyła do Fundacji w 2021 roku. Wcześniej pracowała w kilku organizacjach pozarządowych, gdzie zajmowała się edukacją obywatelską dorosłych oraz przywództwem społecznym. Stypendystka International Visitors Leadership Program (USA, 2017). Ukończyła STOP (2010), ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami społecznymi oraz networkingu. Jest członkinią Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna. Lubi jeździć na rowerze i lubi, jak jest ładnie.

Jacek Pyżalski

W Fundacji Szkoła z Klasą nadzoruje i koordynuje badania oraz procesy ewaluacyjne, m.in. w międzynarodowym programie Asy Internetu oraz Rozmawiaj z Klasą. Pedagog specjalny, profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomysłodawca, kierownik i wykonawca ponad sześćdziesięciu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych. Autor licznych publikacji (więcej na www.jacekpyzalski.pl). Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Rady Centrum Edukacji Obywatelskiej. Specjalista Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Autor licznych programów dla dzieci i młodzieży oraz programów szkoleniowych dla nauczycieli i innych specjalistów. Poza pracą lubi Beskid Śląski i Żywiecki i czytanie biografii i autobiografii.

Daria Rodzik

Absolwentka Edukacji Medialnej i Zdalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej. W Fundacji Szkoła z Klasą koordynatorka programów edukacyjnych. Od 2020 roku związana z programem Szkoła z Klasą, w którym kompleksowo wspierani są nauczyciele i dyrektorzy w profesjonalizacji swojej pracy. Wcześniej koordynowała programy dedykowane do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Organizatorka spotkań, szkoleń, webinarów i konferencji ogólnopolskich. Oprócz działań związanych z edukacją lubi tworzyć grafiki i poznawać tajniki mediów społecznościowych. A po pracy oddaje się pasji gotowania i rozmyślania nad kierunkiem kolejnej podróży.

Monika Rosłońska

W Fundacji zajmuje się sprawami finansowymi. Przede wszystkim rozliczaniem projektów i dbaniem o prawidłowy obieg dokumentów finansowych. Ściśle współpracuje ze wszystkimi pozostałymi członkami i członkiniami zespołu.
W sektorze pozarządowym od 2000 roku. Trafiła tu przypadkiem, została z przekonania. Wielbicielka excela i pracy zespołowej. Prywatnie zwierzolubna rowerzystka.

Kamila Szeliga

Koordynatorka zespołu wsparcia i kierowniczka biura Fundacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy administracyjnej i codziennej operacyjności, zdobyte w organizacjach pozarządowych oraz sektorze prywatnym. Układa procesy, wspiera projekty Fundacji organizacyjnie i logistycznie. Pilnuje żeby było ładnie, wygodnie i żeby nie zabrakło kawy. Potrafi również organizować mniejsze i większe eventy. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej. Wolny czas spędza z córką Zosią i kotem Wacławem.

Kamil Śliwowski

Trener i animator kompetencji cyfrowych. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy i kultury: Creative Commons, prowadząc działania edukacyjne zarówno w Polsce, jak i międzynarodowo. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z fundacjami Panoptykon, Centrum Cyfrowe, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Tworzy newsletter poświęcony nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl. W Fundacji Szkoła z Klasą wspiera program Asy Internetu od strony projektowania szkoleń i mierzenia ich wpływu. Poza pracą infoholik uwielbiający czytać na każdy temat i towarzysz psa Tofu.

Anna Wuls

Koordynatorka programów w Fundacji. Specjalistka w zakresie narzędzi open source oraz kształcenia kompetencji cyfrowych. Ukończyła kurs Professional Certified Trainers&Facilitator, jest aktywną trenerką. Swoje doświadczenie związane z koordynowaniem projektami i pracy w zespole zdobyła jako harcerka, a później instruktorka ZHP. Współpracuje z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz lubelską Fundacją „5Medium”. Prywatnie miłośniczka gór, podróży rowerowych i tworzenia rękodzieła.

Karolina Wysocka

Pasjonatka edukacji nieformalnej, ekspertka ds. partycypacji młodzieży, trenerka doświadczona w pracy z samorządami uczniowskimi i młodzieżowymi radami gmin. Współtworzyła Polską Radę Organizacji Młodzieżowych i była wyróżniona nominacją do tytułu Młody Europejczyk Roku. Od lat wspiera młodych ludzi, nauczycieli i samorządowców w rozwijaniu kompetencji obywatelskich, poczucia podmiotowości i sprawczości wśród uczniów. W Fundacji Szkoła z Klasą koordynuje program Szkoły komunikacji i partycypacji dla nastolatków. Prywatnie interesuje się zagadnieniami zdrowia psychicznego oraz wpływem nowych technologii na politykę i relacje społeczne.

Aneta Ziemińska

Swoją przygodę z Fundacją Szkoła z Klasą zaczęła od programu Szkoła z Klasą, a teraz koordynuje program Edukacja Inspiracja. Jest administratorką strony internetowej Fundacji Szkoła z Klasą. Dba o graficzną oprawę materiałów edukacyjnych i promocyjnych. Doświadczenie w zarządzaniu projektami edukacyjnymi zdobywała w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego – swoje zamiłowanie do żywności rozwija gotując. Lubi też spędzać czas na łonie natury, śpiewać i czytać literaturę faktu.

Rada Fundacji

Alicja Pacewicz

Ekonomistka, działaczka oświatowa i społeczna. Współzałożycielka i ekspertka Fundacji Szkoła z Klasą oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, które wspierają polskie szkoły oraz nauczycieli w mądrej i skutecznej edukacji. Współautorka wielu programów, w tym: Szkoła z Klasą, Kształcenie Obywatelskie w Szkole Samorządowej, Młodzi Głosują, Szkoła Tolerancji, Otwarte przestrzenie edukacyjne, podręczników do wiedzy o społeczeństwie oraz publikacji metodycznych i szkoleniowych. Ekspertka edukacji obywatelskiej i ekonomicznej, kulturalnej i międzykulturowej, medialnej i cyfrowej. Współorganizatorka projektów międzynarodowych, w tym Networking European Citizenship Education. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za działania na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Członkini Warszawskiej Rady Edukacyjnej i Rady Kobiet oraz Rady Programowej Fundacji EFC. Wierzy w moc edukacji, demokracji i obywatelskiego działania.

Piotr Pacewicz

Współzałożyciel Fundacji Szkoła z Klasą i członek Rady Fundacji. Dziennikarz i działacz społeczny. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 80. związany z opozycją demokratyczną. W latach 80. redaktor podziemnego „Tygodnika Mazowsze” i sekretarz Bronisława Geremka przy Okrągłym Stole. Współzałożyciel „Gazety Wyborczej”, od 1995 do 2010 zastępca redaktora naczelnego. Inicjator znanych akcji społecznych, m.in. Rodzić po ludzku, Szkoła z klasą, Polska Biega. Od 2016 roku redaktor naczelny portalu Oko.press.

Andrzej Szeniawski

Współzałożyciel Fundacji Szkoła z Klasą i członek Rady Fundacji. Ekspert samorządowy, autor i konsultant wielu dokumentów z zakresu planowania strategicznego. Od 1990 r. był radnym, następnie przewodniczącym rady gminy, dyrektorem biura sejmiku, przewodniczącym zarządu związku gmin, sekretarzem powiatu i wicestarostą. Szef zespołu realizującego jedną z pierwszych w Polsce Regionalnych Strategii Innowacyjności, członek Komitetu Monitorującego RPO, wojewódzkiej i powiatowej rady zatrudnienia. Współpracuje z wieloma instytucjami i działającymi w obszarze samorządności i budowania społeczeństwa obywatelskiego (Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Batorego, PAFW, FRDL, Szkoła Liderów, Bank Światowy i inne). Mieszka w niewielkiej wsi na Warmii, czerpiąc satysfakcję z kontaktu z naturą.