Razem w Klasie

Razem w Klasie to inicjatywa mająca na celu zapewnienie wsparcia i narzędzi edukacyjnych dla szkół i innych placówek, do których uczęszczają uczniowie i uczennice z doświadczeniem migracji i uchodźstwa

Stworzyliśmy ten program, aby móc wspólnie z  Wami, nauczycielkami i nauczycielami, budować mosty między różnymi kulturami i doświadczeniami dzieci i młodzieży. Koncentrujemy się na tworzeniu przyjaznego i integracyjnego środowiska, które będzie wspierające dla każdego ucznia i uczennicy. Uważamy, że szkoła może być przestrzenią, w której każda młoda osoba, bez względu na pochodzenie i trudne doświadczenia, może pielęgnować swoje talenty i posiadać równe szanse rozwoju.

Co oferujemy w ramach programu?

Czego dowiesz się z programu?

Razem w Klasie to ogrom wsparcia na każdym etapie, pomoc w wielu trudnych sytuacjach. Pomoce, które otrzymujemy wspierają nas nauczycieli oraz naszych uczniów. Sprawiają, że wzrasta poczucie bezpieczeństwa i poczucie własnej wartości u uczniów zza wschodniej granicy. Dzięki programowi nasza szkoła stała się bardziej otwarta i atrakcyjna dla uczniów.

pedagożka specjalna i nauczycielka fizyki ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach

Program Razem w Klasie skłania do refleksji, pomaga w wywołaniu uśmiechu na twarzach uczennic i uczniów, dba o relację i uważność – świetna inicjatywa dla wszystkich szkół.

nauczycielka języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, terapeutka pedagogiczna oraz tutorka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach

Katarzyna Gajewska
koordynatorka programu

Alicja Małasiewicz
koordynatorka programu

Gaja Andrukowicz
młodsza koordynatorka programu

Program Razem w Klasie finansowany jest ze środków Plan International.

Finansowanie:

Plan International