Materiały edukacyjne

Raport

Razem w klasie. Dzieci z Ukrainy w polskich szkołach

Raport z badania Razem w klasie. Dzieci z Ukrainy w polskich szkołach

Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań Razem w Klasie. Dzieci z Ukrainy w polskich szkołach (wrzesień 2022). Przedstawia on potencjały i wyzwania w budowaniu wielokulturowej szkoły w kontekście wojny w Ukrainie według nauczycieli i nauczycielek.

Narzędzia edukacyjne

Droga - narzędzie pracy

Droga – narzędzie pracy

Droga to narzędzie, które może Was wesprzeć w przygotowaniu planu działania, zebraniu kolejnych kroków, które mają Was doprowadzić do określonego celu. Możecie je również wykorzystać na zakończenie pracy – do jej podsumowania, uporządkowania procesu, płynących z niego wniosków, a następnie do zebrania rekomendacji i przekucia ich w konkretny plan działań na przyszłość.

Ciastek - narzędzie pracy

Ciastek – narzędzie pracy

Ciastek to narzędzie do budowania profilu osoby lub symbolicznego reprezentanta jakiejś grupy. Ciastek (zwany też w metodzie design thinking personą) pozwoli Wam przeanalizować, kim jest odbiorca Waszych działań, co o nim wiecie, co go charakteryzuje. Prosty kształt (sylwetka ludzika) pozwala swobodnie pracować – pisać, rysować czy wyklejać – dużej grupie osób.

Kalendarz szkolnych obchodów świąt

Kalendarz szkolnych obchodów świąt. Aktywność pozwalająca pogłębić rozumienie podobieństw i różnic oraz codziennie i od święta celebrować różnorodność.

Infografiki Razem w Klasie

Zestaw infografik dla uczennic i uczniów obrazujący techniki samoregulacji - uścisk motyla; podstawowe uziemienie; samoukojenie i regulacja; rozładowanie; zasoby.

Karty Krople Uważności

Karty Krople Uważności pomogą się Wam zatrzymać. Zestaw zawiera 31 dwustronnych kart z praktykami uważności oraz rysunkami; 9 dwustronnych kart z rysunkami i pustą przestrzenią na dospisanie własnych praktyk; instrukcję.

Razem w Klasie. Wspólny język

Gra kalambury wydana przez Fundację Szkoła z Klasą pobudzająca motywację do dogadania się bez użycia słów, za pomocą rysunków, ruchu, ciała, emocji. Zestaw 50 dwustronnych kart z hasłami w języku polskim i ukraińskim z transkrypcją oraz z rysunkami.

Razem w Klasie. Przewodnik dla szkół

Razem w Klasie. Przewodnik dla szkół to publikacja która wprowadza do teorii pracy w klasie międzykulturowej, zawiera różnorodne ćwiczenia i aktywności, które poprowadzą Was przez kolejne etapy budowania takiej klasy.

Razem w Klasie 2

Razem w Klasie 2 to ponad sześćdziesiąt stron, które mogą być wsparciem w Waszej pracy. Publikacja wesprze Was w budowaniu międzykulturowej klasy. Skupiamy się w niej na trzech obszarach tematycznych: barierze językowej, stresie i zabawie w edukacji.

Asy Internetu i Turniej. Pięć opowiadań o wartościach, emocjach i bezpieczeństwie w internecie

Witaj w magicznym świecie Asów Internetu – Rozsądnego, Uważnej, Silnej, Życzliwego i Odważnego! Ci (super)bohaterowie i bohaterki wprowadzą Twoich uczniów i uczennice w świat internetu i wartości i pokażą, jak ważne są relacje z samym sobą i z drugim człowiekiem. Opowiadania napisał Przemysław Staroń (Nauczyciel Roku 2018), a zostały one uzupełnione ilustracjami Marty Zabłockiej (życie-na-kreskę).

АСИ ІНТЕРНЕТУ: дізнайся п’ять унікальних історій цінностей

Історії про звичайних-незвичайних дітей написав Пшемек Старонь, вчитель року 2018. Ці супергерої без накидки, вміло орієнтуючись у світі Інтернету, водночас показують, наскільки важливі стосунки з собою та іншими людьми, розмова, співпереживання. Розповідають також про емоції, навіть ті важкі, і вони стосуються складних тем, про які ми часто соромимося або боїмося говорити. Вони настільки звичайні діти, що з ними неможливо не ототожнюватися. Кожен і кожна знайде в них якусь частинку себе.

Wielkoformatowe kolorowanki

Wielkoformatowe kolorowanki pocięte na mniejsze elementy (składane do A3) – Boisko autorstwa Marty Zabłockiej / życie-na-kreskę. Materiał dołączony do paczki Razem w Klasie. Propozycje aktywności ułatwiających komunikację w grupie, nawet bez słów dostępne w segregatorze “Razem w Klasie 2”.

Wielkoformatowe kolorowanki pocięte na mniejsze elementy (składane do A3) – Stołówka autorstwa Marty Zabłockiej / życie-na-kreskę. Materiał dołączony do paczki Razem w Klasie. Propozycje aktywności ułatwiających komunikację w grupie, nawet bez słów dostępne w segregatorze “Razem w Klasie 2”.