100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI: Polskie opowieści

Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
edukacja obywatelska
Licencja:
CC-BY-SA

Proponujemy udział w krótkim projekcie Polskie opowieści, który pozwala w głębszy sposób porozmawiać o 100 latach naszej niepodległości. Szkoła to naturalne miejsce do zbierania i spisywania mało znanych historii o polskich dziejach, naszych miejscowościach i ludziach, którzy je współtworzyli; relacji o wydarzeniach, w których uczestniczyli; opowieści, jak zmieniało się ich życie zawodowe, ich domy… Trzeba to robić w przemyślany sposób – i temu właśnie służy ten krótki projekt, który można (choć nie trzeba) połączyć z udziałem w konkursie „Gazety Wyborczej” i Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” z Lublina pt. Akademia Opowieści. Nieznani bohaterowie naszej niepodległości.

Scenariusz powstał z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski we współpracy z „Gazetą Wyborczą” i portalem Wyborcza.pl.

Do pobrania:

Polskie opowieści