100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI: Stany Zjednoczone Polski, czyli artyści i polityka

Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
edukacja obywatelska
Licencja:
CC-BY-SA

Co by było gdyby utworzyć Stany Zjednoczone Polski, a ich prezydentem został najbardziej znany na świecie Polak, uwielbiany przez tłumy artysta i celebryta? Autorytet, który pogodzi skłóconych polityków w krytycznym dla ojczyzny momencie. Aktor był przecież niegdyś przywódcą USA, najsłynniejszy piłkarz Liberii został jej prezydentem, a pakistańska gwiazda krykieta premierem swojego kraju. W Polsce, u progu niepodległości takie nadzieje budził genialny pianista, Ignacy Jan Paderewski.

Zachęcamy do skorzystania z propozycji zajęć nt.:  Stany Zjednoczone Polski, czyli artyści i polityka przygotowanych przez Kamila Paździora.

Scenariusz powstał z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski we współpracy z „Gazetą Wyborczą” i redakcją dodatku „Ale Historia”.