Gra z Klasą

Typ materiału:
gry i zabawy
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
aktywizacja, ruch
Licencja:
CC-BY-NC

Gra skierowana jest do wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu, przy jednoczesnej aktywności fizycznej!

Możecie ją wykorzystać na lekcji WF-u, podczas godziny wychowawczej, na zajęciach w szkolnej świetlicy lub podczas wyjazdu integracyjnego czy szkolnego festynu. Wystarczy tylko samodzielnie wydrukować pola i zebrać chętnych do gry razem z Wami.

Gra występuje w dwóch wersjach:

• Wielkoformatowej – każde z pól wydrukujcie na kartce A4, a następnie ułóżcie w odpowiedniej kolejności na podłodze.
  • Standardowej – całą planszę wydrukujcie w formacie A4 bądź A3 i połóżcie na stoliku/na ławce.

Co jest Ci potrzebne przed przystąpieniem do gry?

• kostka (k6) lub 6 karteczek z numerkami, które posłużą jako losy
  • 4 pionki (dowolne przedmioty, które będą widoczne w zależności od wybranej wersji gry)
  • stoper
  • mata do ćwiczeń/materac/koc.
  • hula–hop
  • paletka do tenisa stołowego wraz z piłeczką
  • 3 piłeczki (np. z gumy, „zośki”, do tenisa ziemnego)
  • skakanka
  • piłka do koszykówki
  • piłka do siatkówki
  • pusty kosz, by móc do niego celować
  • wydrukowany ze strony programu scenariusz „Joga na lekcjach WF-u”

Poniżej możecie pobrać pojedyncze plansze do gry oraz planszę całościową, a także opis pól gry i instrukcję jak grać.

Życzymy Wam udanej zabawy!

Grę WF z Klasą opracowała Zuzanna Machalska, moderatorka blogów w programie WF z Klasą.