Pomysłowa rozgrzewka: zabawa na dobry początek

Data dodania:
2 stycznia 2015
Typ materiału:
gry i zabawy, scenariusz zajęć
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
aktywizacja, ruch
Licencja:
CC-BY-NC

Trudno wyobrazić sobie udaną lekcję WF-u bez solidnej i ciekawej rozgrzewki. W naszym nowym cyklu materiałów przedstawiamy pomysłowe rozgrzewki stosowane przez nauczycieli WF-u z Klasą. Na początek zachęcamy do zapoznania się ze scenariuszem, w którym znajdziecie przykłady gier i zabaw ruchowych, które możecie przeprowadzić na wszystkich etapach edukacyjnych.

Autorem scenariusza jest Konrad Tulej – nauczyciel dyplomowany VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie, a także były pracownik naukowo-dydaktyczny krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Jest także instruktorem: gimnastyki, koszykówki, lekkiej atletyki i kulturystyki. W pracy z dziećmi i młodzieżą stawia na niestandardowe rozwiązania podczas zajęć, pobudzanie kreatywności poprzez zabawy, gry ruchowe i taniec.