Przewodnik po programie WF z Klasą. I edycja

Data dodania:
3 listopada 2014
Typ materiału:
gry i zabawy, scenariusz zajęć
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
aktywizacja, ruch
Licencja:
CC-BY-NC

W pierwszej części Przewodnika znajdziecie w nowej odsłonie wybrane materiały eksperckie, które publikowaliśmy na naszej stronie internetowej podczas trwania pilotażu i I edycji programu. Wśród nich znajdziecie poradniki dotyczące m.in. organizacji Sportowego Okrągłego Stołu, Lokalnej Akcji Sportowej oraz praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z problemami takimi jak agresja czy wstyd na lekcjach WF. W publikacji przeczytacie także o fińskich pomysłach na zajęcia WF oraz znajdziecie gotowe scenariusze lekcji, które z powodzeniem możecie zastosować na swoich lekcjach WF.

W drugiej części Przewodnika opublikowaliśmy kilkadziesiąt wybranych Dobrych Praktyk WF, czyli najciekawszych działań podejmowanych i realizowanych przez nauczycieli WF w I edycji programu.

Zapraszamy do lektury!