Ultimate Frisbee – gra zespołowa dla każdego

aktywizacja, ruch
Licencja:
CC-BY-NC

Pomysł na atrakcyjny WF dla każdego? Ultimate Frisbee to nowa dyscyplina, która od kilku lat prężnie rozwija się w Polsce. Spośród innych gier zespołowych wyróżnia ją: bezkontaktowy charakter, granie w koedukacyjnych składach oraz brak sędziów. Zawodnicy sami rozwiązują spory na boisku, a kluczową rolę odgrywają zasady fair play. Sport jest bardzo dynamiczny i widowiskowy, pełen wyskoków, sprintów i zręcznych rzutów. Żeby trenować, niewiele potrzeba – wystarczy dysk, trzeba poznać kilka zasad, a grać można na boiskach trawiastych, w hali, w parku, a nawet na plaży.

Miejsce na boisku znajdzie dla siebie każdy – zarówno osoba wysoka, jak i niska; szybka, jak i umysł bardziej taktyczny. Jak mówią sami zawodnicy, gra daje mnóstwo frajdy. To propozycja dla każdego.

Autorem scenariusza jest Adam Kadenaci – założyciel Klubu Sportów Miejskich „Skarpa”, inicjatywy promującej nowatorskie dyscypliny sportowe. Z Ultimate Frisbee związany od 9 lat. Obecnie jest członkiem drużyny 4hands Warszawa, w której gra na pozycji cuttera. Zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem treningów dla początkujących.