WF dla dziewczyn, który z pewnością im się spodoba. W Szkole Podstawowej nr 9 w Olsztynie problem zwolnień z WF-u nie istnieje. Zapoznajcie się ze scenariuszem lekcji przygotowanym przez Panią Lidię Staszków.

Wypowiem się też na temat zwolnień dziewcząt z WF: uczę tego przedmiotu już 34 lata i nie zgodzę się z opinią, że dziewczęta unikają WF – u! Jeżeli się o tym pisze i mówi, to chyba powinno się dodać, że problem dotyczy raczej dziewcząt z gimnazjów      i szkół ponadgimnazjalnych. W szkole podstawowej (w takiej od początku pracuję) problemu ze zwolnieniami nie ma. (…)

Wraz z koleżanką Moniką Szablą (Zespół WF) prowadzimy dla wszystkich grup (klasy IV – VI) zajęcia lubiane przez dziewczęta: aerobik, taniec nowoczesny, uczymy też  tańców narodowych i regionalnych, dużo czasu poświęcamy również na ćwiczenia kształtujące gibkość i elegancję ruchu. Dziewczęta mają też lekcje gimnastyki artystycznej: ćwiczą ze skakankami, piłeczkami i ze wstążką. Chyba „od zawsze” mam takie w planie pracy.

Polecamy!

TEMAT: Gimnastyka artystyczna – ćwiczenia ze wstążką gimnastyczną

GRUPA: Klasy IV-VI, dziewczęta

MIEJSCE: Sala gimnastyczna