Serdecznie zapraszamy Was do niezwykłego miasteczka edukacyjnego miniciti, w którym dzieci mogą wcielić się w różne role zawodowe i zdobywać swoje pierwsze, cenne doświadczenia. Fundacja Szkoła z Klasą jest partnerem merytorycznym tego projektu.

Jakie atrakcje oferuje miniciti?

W miniciti na młodych czeka wyjątkowa, przedsiębiorcza zabawa i wiele różnych ścieżek kariery! Dzieci mogą zdobyć wiedzę i kwalifikacje z różnych dziedzin, takich jak: bankowość, ekonomia, inżynieria, media, medycyna, motoryzacja, nowe technologie, profilaktyka zdrowia, projektowanie, przedsiębiorczość, sport, sztuka, bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność społeczna biznesu. Odwiedzający nauczą się zarządzania swoimi finansami, podejmowania decyzji, pracy w zespole i oszczędzania.

Dzięki Partnerom i Sponsorom, to jedyne takie miejsce w Polsce, w którym młodzi mają okazję pracować na prawdziwych sprzętach i uczyć się od profesjonalistów! Za swoją pracę otrzymają wynagrodzenia (miniasy), które potem wydadzą w miasteczkowym Sklepiku Marzeń, albo oszczędzą w miasteczkowym banku. A wszystko odbywa się w formie zabawy, w atmosferze równości i szacunku.

Jaki cel przyświeca miniciti?

Celem twórców miasteczka jest inspiracja dzieci do rozwoju postaw przedsiębiorczych, obywatelskich oraz kształtowanie niezależności. Dzieci uczą się przez doświadczanie, zdobywają praktyczne umiejętności i rozwijają kompetencje przyszłości.

Pierwsze takie miasteczko edukacyjne w Polsce

miniciti to kontynuacja projektu edukacji zawodowej dzieci i młodzieży, zainicjowanego przez Fundację Miasto Dzieci blisko dziesięć lat temu. To pierwszy taki projekt non-profit w Polsce. Kupując bilet na zajęcia, nie tylko zapewniacie swojemu dziecku niezapomniane doświadczenia, ale również wspieracie dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, zapewniając im darmowy dostęp do zajęć edukacyjnych.

miniciti znajduje się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Miasteczko doskonale spisze się jako punkt szkolnej lub rodzinnej wycieczki. Zajęcia edukacyjne przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej projektu: https://miniciti.pl/

Partnerzy strategiczni minicity: ABB, BNP Paribas Bank Polska S.A, Centrum Medyczne Damiana, Empik, Fundacja Krupa Gallery, Fundacja MultiSport, Gazeta.pl, Grupa Cichy-Zasada, IKEA, Mastercard, Radio ZET, TVN Warner Bros. Discovery, Viessmann.

Sponsorzy: Air Products, AMA Kids, Bezalin S.A., Ogniochron S.A, Subor, SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Partner Technologiczny: iKSORIS

Partner Telekomunikacyjny: StarNet Telecom

Partnerzy Merytoryczni: Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Fundacja Szkoła z Klasą, Jarosławski Adwokaci S.K.A.

Partner Projektu: Centrum Praskie Koneser