CEDAR

Program CEDAR (ang. tytuł: Continuing Education Against Radicalisation) ma na celu wypracowanie skutecznych metod i narzędzi do przeciwdziałania radykalizacji zwłaszcza w kręgach szkół wyższych.

W ramach programu przewidziane jest wsparcie specjalistów i specjalistek zajmujących się edukacją, aby zapewnić im narzędzia do identyfikacji i zapobiegania zagrożeniom związanym z radykalizacją. Powstanie wielojęzycznych modułów szkoleniowych pomoże stworzyć europejską sieć trenerów i trenerek, którzy będą mieli możliwość rozpowszechniania i wdrażania materiałów w swoich środowiskach. Kursy mają na celu podniesienie kompetencji przede wszystkim specjalistów i specjalistek z organizacji społecznych i stowarzyszeń pracujących bezpośrednio z młodymi ludźmi, zwłaszcza z grupami najbardziej narażonymi na radykalizację (osoby z doświadczeniem migracyjnym, osoby bezrobotne, osoby przedwcześnie kończące naukę itp.).

Program prowadzony jest w partnerstwie z Conservatoire National des Arts et Metiers (Francja), Uniwersytetem w Tuluzie (Francja), Fachhochschule Salzburg GmbH (Austria), Uniwersytetem Rey Juan Carlos (Hiszpania), Qualify Just – It Solutions and Consulting LDA (Portugalia). W Polsce program prowadzi Fundacja Szkoła z Klasą.

Program finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus +.

Finansowanie:

logo Erasmus+