Granty 2022/2023

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, w jakiej przestrzeni uczą się na co dzień uczniowie i uczennice. Z jednej strony ważna jest estetyka i funkcjonalność pomieszczeń, a z drugiej przestrzenie dające poczucie bezpieczeństwa, umożliwiające wyciszenie i odpoczynek.

Przestrzeń w szkole można zmieniać wprowadzając nawet drobne zmiany, np. kolorowe poduszki, na których można odpocząć podczas przerw. Ważne jest, aby miejsce, w którym spędza się codziennie wiele godzin, było przyjazne i wspierające, nie rozpraszało, a wspomagało proces edukacyjny i dawało poczucie bezpieczeństwa.

W programie Razem w Klasie przyznaliśmy granty na realizację projektów umożliwiających zmianę i dostosowanie przestrzeni szkolnej, która będzie służyła większej dbałości o dobrostan psychicznych uczniów i uczennic w szkole.

Projekty, które realizują szkoły w ramach grantów różnią się od siebie, ale łączy je wspólny cel, jakim jest dbanie o dobrostan uczniów i uczennic! Powstaną:

• strefy relaksu i odpoczynku w bibliotekach, salach i na korytarzach,
  • strefy ciszy,
  • strefy integracji, w których uczniowie i uczennice będą mogli spędzić czas czytając książki czy grając w gry planszowe,
  • miejsca odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu.

Lista 20 szkół, które otrzymały grant w wysokości 10 tys. złotych tutaj.

Dokumenty Konkursu Grantowego: