Alicja Pacewicz

Przewodnicząca Rady Fundacji
alicja.pacewicz@szkolazklasa.org.pl

Ekonomistka, działaczka oświatowa i społeczna. Współzałożycielka i ekspertka Fundacji Szkoła z Klasą oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, które wspierają polskie szkoły oraz nauczycieli w mądrej i skutecznej edukacji. Współautorka wielu programów, w tym: Szkoła z Klasą, Kształcenie Obywatelskie w Szkole Samorządowej, Młodzi Głosują, Szkoła Tolerancji, Otwarte przestrzenie edukacyjne, podręczników do wiedzy o społeczeństwie oraz publikacji metodycznych i szkoleniowych. Ekspertka edukacji obywatelskiej i ekonomicznej, kulturalnej i międzykulturowej, medialnej i cyfrowej. Współorganizatorka projektów międzynarodowych, w tym Networking European Citizenship Education. Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za działania na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Członkini Warszawskiej Rady Edukacyjnej i Rady Kobiet oraz Rady Programowej Fundacji EFC. Wierzy w moc edukacji, demokracji i obywatelskiego działania.