Po pierwszym etapie dostaliśmy ponad 150 zgłoszeń, z których Fundacja Szkoła z Klasą oraz Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego wybrały 80 najciekawszych projektów. Do drugiego etapu ostatecznie wpłynęło 75 projektów, które zostały ocenione przez Komisję Ekspertów w składzie: Grażyna Czetwertyńska, Bożena Będzińska-Wosik, Magdalena Kocejko, Mirosław Skrzypczyk, Elżbieta Tołwińska-Królikowska. Nie była to łatwa decyzja, jak przekonują eksperci: w tym roku poziom był bardzo wysoki i wyrównany!

Lista osób zakwalifikowanych do VII edycji programu Edukacja Inspiracja

Z przyjemnością ogłaszamy listę nauczycieli i nauczycielek, które otrzymają grant na realizację autorskiego projektu edukacyjnego. Oto osoby zakwalifikowane do VII edycji programu Edukacja Inspiracja:

1. Elwira Berej (Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Płouszowicach) – Przedmiototerapia
  2. Dariusz Chrobak (Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Czernikowie) – Nasza mapa gminy Czernikowo i okolic w QR
  3. Justyna Dudzik (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dobczycach) – Kreatywnie myślimy! Kreatywnie piszemy!
  4. Sławomir Gac (Szkoła Podstawowa w Serpelicach) – Automatyczna mini szklarnia
  5. Monika Gnutek (Szkoła Podstawowa w Janikowie) – My dla Was
  6. Gabriela Góra (Szkoła Podstawowa w Bukowcu) – Mówimy ludzkim głosem
  7. Artur Grycz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Fastach) – Moc Filtraków!
  8. Małgorzata Jednoralska-Józefczyk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolszewie) – Leśna Cisza
  9. Agnieszka Kostrzewa (Szkoła Podstawowa im ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie) – Zrelaksowani-zmotywowani
  10. Agnieszka Krzysiak (Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego) – W jedwabnym Milanówku
  11. Agnieszka Łazarek (Szkoła Podstawowa w Paleśnicy) – Gry na każdy dzień i każdy temat
  12. Kinga Łusiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka We Wronkach) – Jaka jest Twoja HERstoria? – historia szminką malowana.
  13. Patrycja Marczykowska (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku) – Podróże w czasie – edycja szkolna; Time travel – school edition
  14. Aleksandra Moskal (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 Im. Janusza Korczaka W Busku-Zdroju) – Jak założyć ogródek warzywny?
  15. Wioletta Pacholec (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku) – Chillout w bibliotece
  16. Barbara Pawłowska (Zespół Szkół w Zarzeczu) – Matematyka w kuchni
  17. Anna Petelska (Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie) – „Gram z klasą” – działania inspirujące dzieci i młodzież do konstruktywnego spędzania czasu wolnego.
  18. Anna Piwowarska (Szkoła Podstawowa im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli) – Szlakiem krzyży pancernych. Bitwa i dziedzictwo gminy Morawica.
  19. Gabriela Rajtak (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie) – Młodzi Słowianie i Wikingowie muzykują
  20. Renata Samsel (Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance) – Trzcianka kulinarnie
  21. Monika Stępień (Zespół Szkół w Zarzeczu) – Na tropie przeszłości
  22. Zofia Syfert (Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach) – Opowiedz mi legendę
  23. Beata Szafraniak (Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Masłowie) – Literackie gotowanie, czyli książka na talerzu
  24. Michał Szczepanik (Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej) – Szkolni dotleniacze
  25. Anna Szczepańska (Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Babsku) – Spotkajmy się pod miłorzębem
  26. Karolina Szulc (Szkoła Podstawowa nr 6 w Brzegu Dolnym) – Uszyj pluszaka dla przedszkolaka
  27. Sylwia Szulc (Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach) – Odblask(l)ove
  28. Paweł Szymański (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego) – Golubplay
  29. Magdalena Teodorczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zimnowodzie) – Uważni w przyrodzie
  30. Agnieszka Wójcicka (Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego) – Ślimaki nagie jako gatunki inwazyjne w naszym otoczeniu – czy równie obrzydliwe co szkodliwe?

Wszystkim zakwalifikowanym nauczycielom i nauczycielkom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy także wszystkim innym osobom, które zgłosiły nam swoje pomysły.

Już nie możemy się doczekać realizacji tegorocznych projektów!

Edukacja Inspiracja to program prowadzony przez Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą.