Za nami finał kolejnej edycji programu Edukacja Inspiracja! Grupy projektowe razem ze swoimi nauczycielami i nauczycielkami stworzyły 30 inspirujących projektów, które wspierają rozwój wiedzy i umiejętności młodych ludzi.

Tegoroczne podsumowanie programu Edukacja Inspiracja miało formę targów projektowych, podczas których zespoły szkolne prezentowały stworzone przez nie projekty. Spotkaliśmy się w Warszawie z 50 osobami, żeby cieszyć się i celebrować wspólne sukcesy. W trakcie spotkania  dowiedzieliśmy się m.in. z których ogrodowych kwiatów przyrządzić pyszne sałatki, jak ważna jest różnorodność w grupie, jak smakowały bloki czekoladowe rodem z PRL-u oraz obejrzeliśmy wydrukowane na drukarce 3D figurki płazów. To tylko niektóre z fascynujących obszarów, które eksplorowały zespoły projektowe. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, z jakim zaangażowaniem uczniowie i uczennice opowiadali o swoich sukcesach.

Oprócz targów projektowych uczestnicy i uczestniczki mogli zadbać o swój dobrostan w specjalnej strefie, w której można było odpocząć wykorzystując do tego mobilne strefy ciszy oraz posłuchać relaksującej muzyki. Dodatkowo, robiliśmy sobie zdjęcia w fotobudce i rozwijaliśmy się twórczo w strefie kreatywnej.

Był to dzień pełen emocji i celebrowania wspólnego sukcesu. Z rozmów z uczestnikami i uczestniczkami wyciągnęliśmy dużo inspirujących wątków. Razem z Fundacją EFC, z którą współtworzymy program Edukacja Inspiracja, chcemy pogratulować wszystkim osobom zaangażowanym.Dziękujemy, że spędziliśmy z nami ten dzień!

Edukacja Inspiracja to program, w którym pracujemy z nauczycielami ze szkół podstawowych z miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Przyznajemy w nim granty na realizację autorskich projektów edukacyjnych. Spotkanie podsumowujące 6. edycję programu odbyło się 5 czerwca 2023 r. w Warszawie.

6. edycja Edukacji Inspiracji dobiegła końca!