Pandemia to dla nas wszystkich szczególny czas. Jak nigdy dotąd, z jeszcze większą siłą przekonaliśmy się, jak ważne jest dobre funkcjonowanie naszego organizmu. Ważna jest również świadomość, że poprzez odpowiednie wybory, codziennie możemy wpływać na nasze zdrowie. Miesiące, które większość z nas spędziła w czterech ścianach, utwierdziły nas w przekonaniu, jak istotne dla dobrego samopoczucia są aktywność fizyczna i rekreacja w plenerze.

W trudach zdalnego i hybrydowego nauczania, cały czas jesteśmy z Wami. Wiemy, ile wyzwań stawia przed Wami nowa forma pracy z uczniami. Tym razem postanowiliśmy zająć się tematem, którego wartość podkreśliły ograniczenia ostatnich miesięcy – wychowaniem fizycznym.

„Aktywni w mieście” to bezpłatna publikacja składająca się z dzienniczka aktywności fizycznej dla uczniów oraz sportowego poradnika.

Materiał zawiera propozycje wspólnych działań podnoszących sprawność fizyczną dzieci, młodzieży i ich rodziców ze szczególnym uwzględnieniem infrastruktury dzielnicy Śródmieście. Znajdziecie tam nie tylko konkretne opisy ćwiczeń, ale również pomysły na aktywne spędzanie czasu w domu i na świeżym powietrzu.

Publikacja stanowi doskonałe uzupełnienie zdalnych lekcji WF.

Aby dodatkowo zachęcić wszystkich do skorzystania z tego materiału ogłaszamy akcję, do której zapraszamy nauczycieli WF i uczniów ze wszystkich śródmiejskich szkół i placówek.

Przez kolejne 3 tygodnie realizujcie wraz z uczniami zadania, ćwiczenia i gry ruchowe zaproponowane w dzienniczku. Zachęćcie swoich podopiecznych do skrupulatnego notowania swoich wyników i osiągnięć. Sprawdzajcie, jak im idzie i motywujcie ich do działania.

Akcja „Aktywni w mieście” trwa od 30 listopada do 20 grudnia 2020 r.

W każdy poniedziałek (tj. 7.12, 14.12 i 21.12) do godz. 12.00 przesyłajcie nam wyniki zebrane od wszystkich uczniów z Waszej szkoły biorących udział w akcji.

Po południu w każdy poniedziałek na stronie Fundacji oraz na Facebooku będziemy publikować rankingi.

Placówka, która po trzech tygodniach akcji będzie miała najwyższy współczynnik aktywności wśród uczniów i ich rodzin, otrzyma miano zwycięskiej szkoły, w której uczą się najsprawniejsi uczniowie, certyfikat oraz upominek.

Zapraszamy do udziału w akcji.

 

ZGŁOSZENIA rozwiń

Jak zgłosić się do akcji?

Wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się pod tym linkiem: https://forms.gle/bFmrGbdgEXuZ9ZEC7

Po zgłoszeniu otrzymacie drogą mailową publikację wraz z opisem konkretnych działań.

RANKING NAJAKTYWNIEJSZYCH PLACÓWEK rozwiń

I tydzień akcji: 

1. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 41
2. Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1
3. Pałac Młodzieży w Warszawie

II tydzień akcji:

1. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 41
2. Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1
3. Pałac Młodzieży w Warszawie

III tydzień akcji: 

?Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 41
?Zespół Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1
?Pałac Młodzieży w Warszawie
Wśród warszawskich szkół na dodatkowe wyróżnienie zasługuje Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 oraz LXXVIII LO im. M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej 

KONTAKT rozwiń

Anna Gilla

Koordynatorka akcji „Aktywni w mieście”

anna.gilla@szkolazklasa.org.pl | tel. 504 973 390

Projekt „Aktywni w mieście” realizowany jest przez Fundację Szkoła z Klasą, a finansowany przez Urząd Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.