Na początek trzy animacje – o motywacji, o podejściu rozwojowym i o uczeniu się przez robienie oraz doświadczanie (czyli także błądzenie). Następne trzy w kolejną środę i tak do końca wakacji. Polską wersję napisów na zlecenie Fundacji Szkoła z Klasą opracowały: Victoria Vogt, Alexandra Vogt, Alicja Pacewicz i Agata Trzebuchowska.

14 porad jak się motywować

Jeżeli miewacie problemy z motywacją i chcecie to zmienić, zobaczcie 14 wskazówek ludzi, którzy – tak jak Nelson Mandela – umieli ją pielęgnować nawet w najtrudniejszych momentach. Lata badań, eksperymentów i obserwacji pomogły stworzyć te wskazówki. Zaciekawiliśmy was?


 

Podejście rozwojowe

Anna i Jan w czasie rozmowy kwalifikacyjnej otrzymali następujące pytanie: czy kierownikiem trzeba się urodzić, czy umiejętności przywódczych można się nauczyć? Udzielili różnych odpowiedzi. Jak myślicie, które z nich dostało pracę? Sprawdźcie sami!

 

Uczenie się przez doświadczenie

Czy wiecie, że osoby grające na instrumentach muzycznych, zazwyczaj w szkole lepiej się uczą i lepiej wypadają na egzaminach? Jak myślicie, dlaczego tak się dzieje?