Właśnie ruszyły zapisy na szkolenia Asów Internetu. Jest to program skierowany do nauczycieli i nauczycielek szkół podstawowych i przedszkoli i nie tylko! Przekonajcie się sami dołączając do społeczności Asów już dziś!

O czym są Asy Internetu?

Aby zachować bezpieczeństwo i wykorzystać potencjał internetu do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Uważamy bowiem, że wszędzie obowiązują te same wartości – Rozsądek, Uważność, Siła, Życzliwość i Odwaga. Są to zarazem przewodnie myśli naszego programu edukacyjnego, który uczy dzieci, jak eksplorować internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Zostań Asem Internetu i dołącz do szkoleń online

W ramach programu organizujemy szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek dotyczące tego, jak ciekawie nauczać o dobrostanie cyfrowym, jak wspierać dzieci i rodziców w bezpiecznym korzystaniu z sieci oraz w czerpaniu korzyści z szans i możliwości jakie oferuje.

Pierwsze szkolenia online odbędą się już na początku października. W formularzu rejestracyjnym znajdziecie daty konkretnych szkoleń i możecie wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin. Szkolenia odbywają się w godzinach popołudniowych. Szkolenia online będą składały się z dwóch spotkań. Są one związane z tematyką cyberbezpieczeństwa, edukacji cyfrowej, dobrostanu cyfrowego, życzliwych postaw w świecie online i offline, w trakcie naszych spotkań rozmawiamy również o fake newsach i o tym, jak nie dać się na nie nabrać.

Zaproś Asy Internetu do swojej szkoły

Teraz również Wy możecie zaprosić nas do swojej szkoły w celu zorganizowania szkoleń hybrydowych. Wspólnie przygotujemy szkolenie dla kadry nauczycielskiej. Wystarczy, że zbierzecie grupę minimum 15 nauczycieli i nauczycielek. My zaś w miarę naszych mobilnych możliwości przyjedziemy do Waszej placówki z naszą kadrą trenerską, materiałami i wieloletnim doświadczeniem. Chęć zorganizowania szkolenia u siebie w placówce można kierować na adres: asyinternetu@szkolazklasa.org.pl.

Inne możliwości w programie

  1. Gorąco polecamy też nasz kurs e-learningowy, po który można sięgnąć w dowolnym miejscu i czasie, zgłębić trendy i badania, a w quizie kończącym kurs można sprawdzić też swoją wiedzę. Po ukończeniu kursu czeka na Was certyfikat od Google i Fundacji Szkoła z Klasą!
  2. Pamiętacie jeszcze opowiadania: Asy Internetu i Turniej? Jest to materiał o wartościach, emocjach i bezpieczeństwie w internecie do wykorzystania na zajęciach w klasach 5-7. Obecnie pracujemy nad drugą częścią publikacji. Tym razem młodzi bohaterowie i młode bohaterki zmierzą się z nowymi wyzwaniami: takimi jak dezinformacja, dobrostan cyfrowy czy wielokulturowość. Czy wartości takie jak odwaga, siła, rozsądek, uważność i życzliwość pomogą im poradzić sobie z trudnymi wyzwaniami przekonamy się jeszcze tej jesieni!
  3. 15 marca 2023 roku czeka nas konferencja, która już trzeci rok z rzędu zagości w Waszych szkołach i domach oraz pozwoli na interakcję z osobami uczestniczącymi. Czekają nas inspirujące panele skierowane do uczniów i uczennic, nauczycieli i nauczycielek oraz rodziców. Koniecznie zapiszcie tę datę w kalendarzu!

A co dla osób, które brały już udział w programie?

W tej edycji mamy również coś specjalnego dla naszych asowych absolwentów i absolwentek. Już 25 października wystartuje cykl szkoleń pod nazwą EleMEMtarz! – Media, internet i popkultura w życiu codziennym młodych osób. Będzie on skierowany do osób, które ukończyły już cykl naszych szkoleń. Informacje o zapisach pojawią się na naszej grupie facebookowej przeznaczonej dla społeczności nauczycielskiej. Tam również dodamy propozycje dodatkowych szkoleń online w oparciu o nowe scenariusze lekcji do wykorzystania na zajęciach.

Pierwsze szkolenia startują z początkiem października. Do zobaczenia, Asy!