Postaw na Asa to cykl rozmów ze znanymi rodzicami o wspieraniu swoich dzieci w bezpiecznym i wartościowym korzystaniu z sieci. Rozmowy prowadziła Natalia Sisik, a jej gośćmi byli: Rafał Cieszyński, Magda Mikołajczyk oraz Olga i Kamil Polni.

Program edukacyjny Asy Internetu wspiera dzieci i młodzież w korzystaniu z sieci zgodnie z wartościami: uważności, rozsądku, siły, życzliwości i odwagi. Pracujemy z nauczycielami i nauczycielkami oraz rodzicami i opiekunami pomagając im w rozmawianiu z młodymi osobami nie tylko o zagrożeniach związanych z siecią, ale przede wszystkim o świadomym wykorzystywaniu jej zasobów.

Rada Rodziców Asów Internetu to grono znanych osób, którzy na co dzień pracują w internecie i towarzyszą swoim dzieciom w odkrywaniu świata online. Nagrania z cyklu Postaw na Asa można obejrzeć na naszym kanale You Tube.

 

Rafał Cieszyński – aktor, tata Zosi i Antka opowiada o tym, co zrobić, aby dzieci były bezpieczne w sieci i rozsądnie korzystały z internetu.

 

Magda Mikołajczyk, blogerka, mama Zoi i Nataszki odpowiada na pytanie: jak sprawić by dzieci były życzliwe w internecie?

 

Olga i Kamil Polni, dzielą się swoimi sposobami, jak pomóc dzieciom chronić ich sekrety i nie dać się nabrać w sieci?

 

W ramach Rady Rodziców Asów Internetu powstały już dwa inne cykle rozmów, które również można obejrzeć na naszym kanale You Tube:

 

Więcej informacji o programie Asy Internetu na stronie: www.asyinternetu.szkolazklasa.org.pl