Szkoła z Klasą startuje po raz 19. Już teraz dowiedz się, jak będzie wyglądała nowa odsłona programu! Zgłoszenia do nowej edycji programu będziemy zbierać już od od 6 września.

W Fundacji Szkoła z Klasą wierzymy, że szkoła to żywy organizm, który cały czas się zmienia. Pandemia znacznie przyspieszyła proces tych zmian, obnażając niedoskonałości, ale też jasno wskazując kierunki rozwoju. W czasie pandemii uczyliśmy się nowych technologii, sięgaliśmy po nowe metody i pochodzące z innych niż edukacja obszarów narzędzia. Zdaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest budowanie relacji i zaufania oraz dbanie o dobrostan. Zobaczyliśmy też, jak wielkie znaczenie mają nauczyciele i nauczycielki oraz ich indywidualne kompetencje i umiejętności.

Program Szkoła z Klasą towarzyszy szkołom i wspiera nauczycieli i nauczycielki od niemal 20 lat. Nieustannie trzymamy rękę na pulsie, dlatego w nowym roku szkolnym 2021/22 przygotowaliśmy dla Was nową odsłonę programu. Stawiamy w niej na rozwój warsztatu pracy każdego i każdej z Was. Przygotowaliśmy trzy zadania – wyzwania do realizacji z uczniami i uczennicami. Każde z nich będzie dotyczyło jednej z trzech metod pracy: odwrócone nauczanie, design thinking oraz agile. Dzięki wprowadzaniu nowych sposobów pracy chcemy rozwijać wśród nauczycieli(-ek) oraz uczniów i uczennic poczucie sprawczości i odpowiedzialności za własny proces uczenia, umiejętność współpracy, pracy zespołowej i dbania o dobre relacje, krytyczne myślenia, kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów.

Do udziału w nowej edycji zapraszamy zespoły złożone z dyrektora(-ki) i 3 nauczycieli(-ek) ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny od 6 września 2021 roku na naszej stronie. Udział w programie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Szczegóły dotyczące zgłoszeń oraz przebiegu nowej edycji znajdują się w Regulaminie.