„Punkt zwrotny” – pod tym hasłem między 15 a 17 września w EC1 Łódź odbędzie się kolejna edycja Igrzysk Wolnośći! Podczas dziesiątek paneli dyskusyjnych, okrągłych stołów, spotkań literackich i wykładów będziemy dyskutować na tematy związane m.in. z kryzysem klimatycznym, równością, edukacją, biznesem, prawami człowieka, gospodarką, przyszłością Europy i Unii Europejskiej, sytuacją mediów w Polsce, wyzwaniami w dziedzinie bezpieczeństwa, feminizmem, kulturą czy prawami zwierząt.
Igrzyska Wolności 2023 z naszym udziałem!
Cieszymy się, że podczas tego wydarzenia nie zabraknie naszego głosu. W panelach dyskusyjnych wezmą udział Prezeska Zarządu Fundacji Szkoła z Klasą Agata Łuczyńska oraz Przewodnicząca Rady Fundacji Alicja Pacewicz. Panele z naszymi członkiniami będą transmitowane na żywo na naszym profilu na Facebooku w niedzielę 17 września o godz. 13:45 (Edukacja medialna i jej wpływ na świadome społeczeństwa) i o 16:45 (Szkoła po Czarnku: Co szybko zmienić? Co wolniej naprawiać?).
Program Igrzysk Wolności 2023
Igrzyska Wolności to największy festiwal idei w Europie Środkowo-Wschodniej, unikalne interdyscyplinarne forum, którego zasadniczym celem jest kreowanie twórczej przestrzeni spotkań ludzi kultury, polityki, biznesu i życia publicznego z różnych branż. Wydarzenie prowokuje do dyskusji o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku. To oddolnie organizowane forum tworzone przez organizację pozarządową – Fundację Liberté! Igrzyska Wolności od lat stanowią egalitarną platformę wymiany myśli i poglądów. Łączą wysoki poziom merytoryczny dużą dostępnością, a budując płaszczyznę dialogu – zachęcają do stawiania wspólnej diagnozy rzeczywistości.
Co nas czeka?
- rozmowa z Jonathanem Littellem o obliczach wojny,
- spotkanie z Oksaną Zabużko poświęcone jej najnowszej książce „Najdłuższa podróż”,
- wystąpienie Michaela Ignatieffa wokół demokratycznej wolności i jej zagrożeń,
- panel dyskusyjny „Europa jakiej nie znamy. Nowe podziały i sojusze transatlantyckie” z udziałem Anne Applebaum, Wojciechem Konończukiem, Elżbietą Łukacijewską i Martą Poślad,
- debata o tym, jak zmienić najbardziej restrykcyjne prawo antyaborcyjne w Europie,
- ścieżka tematyczna „100 Zielonych Dni”, poświęcona wyzwaniom zielonej transformacji,
- rozmowa z Andą Rottenberg wokół zbioru tekstów „Rozrzut”,
- premierowe spotkanie z Rebbecą Makaki wokół tłumaczenia jej najnowszej książki „Mam do pana kilka pytań”,
- dyskusja „Nie bój się mówić. Punkty zwrotne w narracjach LGBT+”, w której udział wezmą m.in. Renata Lis czy Daniel Rycharski,
- sesje poświęcone przyszłości mediów i dziennikarstwa kulturalnego w Polsce.
Więcej informacji o wydarzeniu: https://igrzyskawolnosci.pl