IBM we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą uruchomiły w Polsce bezpłatną platformę, dzięki której uczniowie mogą zdobywać kompetencje zawodowe jutra.

Czy chcielibyście przygotować swoich uczniów do wkroczenia na rynek pracy? Czy chcecie rozmawiać z nimi o najnowszych trendach w technologiach i wzmocnić ich kompetencje w zakresie wykorzystania innowacyjnych technologii? Szukacie pomysłów na ciekawe lekcje informatyki, godziny wychowawcze, lekcje przedsiębiorczości prowadzone w modelu asynchronicznym? 

IBM, przy wsparciu Fundacji Szkoła z Klasą, uruchamia w Polsce bezpłatną cyfrową platformę edukacyjną Open P-TECH, która skupia się na zdobywaniu wiedzy zawodowej i umiejętności cyfrowych. 

Z platformy mogą korzystać indywidualni użytkownicy lub całe szkoły, a nauczyciele mogą śledzić postępy swoich uczniów.

Czym jest platforma Open P-Tech?

Platforma Open P-TECH jest skierowana do uczniów w wieku 13-19 lat oraz nauczycieli. Wyróżniają ją szkolenia poświęcone takim technologiom jak sztuczna inteligencja, chmura obliczeniowa, blockchain i cyberbezpieczeństwo, a także doskonalące umiejętności zarządzania projektami, w tym Design Thinking i Agile. Platforma dostępna jest  w języku polskim.  

Na Open P-TECH uczniowie i nauczyciele znajdą kursy dotyczące nowych technologii oraz kompetencji zawodowych. Kończąc poszczególne etapy kursów, uczestnik otrzymuje bezpłatne cyfrowe certyfikaty, świadczące o zdobytej wiedzy i uznawane przez pracodawców na całym świecie. Korzystając z platformy, uczniowie przygotowujący się do praktyk i nowej pracy w biznesie otrzymują bezpłatnie takie same certyfikaty, jak profesjonaliści zajmujący się daną dziedziną. Ponadto uczniowie mogą angażować się w internetowe seminaria wielotematyczne IBM związane z kulturą pracy i kompetencjami zawodowymi.

Co zyskuje szkoła, rejestrując swoich uczniów na platformę Open P-TECH?

  • dostęp do panelu administracyjnego, w którym nauczyciele mogą śledzić postępy swoich uczniów;
  • wsparcie w czasie nauki zdalnej: moduły przeznaczone dla nauczycieli dostarczają pomysłów na to, jak wykorzystać cyfrowe nauczanie jako podstawę do angażowania uczniów w projekty; 
  • możliwość wzięcia udziału w konkursie minigrantowym i zdobycia dofinansowania w wysokości 3500 zł na działania edukacyjne w obszarze innowacyjnych technologii, 
  • możliwość zorganizowania dla uczniów szkoły spotkania ze specjalistą IBM, który podzieli się swoim doświadczeniem i opowie o tym, na czym polega codzienna praca specjalistów zajmujących się sztuczną inteligencją, blockchainem, chmurą obliczeniową, cyberbezpieczeństwem;
  • wsparcie uczniów w rozwoju i zdobywaniu kompetencji przyszłości oraz umiejętności, zarówno technologicznych jak i zawodowych, które umożliwią im karierę w obszarze STEAM  (nauki ścisłe, inżynieria, technologia, sztuka i matematyka).

Więcej informacji na temat platformy Open P-TECH można znaleźć na tej STRONIE. 

 

Jak zarejestrować szkołę na platformie Open P-Tech? 

  1. Na początku nauczyciel zakłada konto indywidualne na platformie Open P-TECH dla siebie, pod tym LINKIEM
  2. Następnie dokonuje zgłoszenia szkoły przez FORMULARZ podając ten sam adres e-mail, co w poprzednim kroku. Na podany adres e-mail nauczyciel otrzymuje link rejestracyjny do rozesłania do swoich uczniów oraz do innych nauczycieli, którzy chcieliby mieć dostęp do postępów uczniów.  
  1.  

 

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu: openptech@szkolazklasa.org.pl.

 

Platforma edukacyjna OPEN P-TECH została przygotowana przez IBM, a jej partnerem merytorycznym w Polsce jest Fundacja Szkoła z Klasą.