Weź udział w konkursie i wygraj książkę Przemka Staronia pt. Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem, którą Fundacja Szkoła z Klasą objęła patronatem.

Jak mogę wziąć udział w konkursie?

Napisz w komentarzu pod postem konkursowym na naszym profilu na Facebooku, kto jest bohaterką/bohaterem w Twojej szkole i krótko uzasadnij swój wybór.

Wybierzemy pięć najbardziej zaskakujących i nieoczywistych odpowiedzi. Autorki i autorów wybranych komentarzy nagrodzimy najnowszymi książkami Nauczyciela Roku Przemka Staronia pt. Szkoła Bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem.

Do dzieła!

O książce

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem Przemek Staroń

Nastolatki nie mają łatwo. Na każdym kroku wyzwania. Przemek Staroń przybywa ze wsparciem!

Nauczyciel Roku 2018, psycholog, nauczyciel etyki i filozofii, nominowany do Global Teacher Prize, czyli „nauczycielskiego Nobla”, fan Harry’ego Pottera i klocków Lego zebrał od młodych ludzi pytania i wątpliwości, z którymi się borykają. Czy to źle być smutnym? Czy warto się zakochiwać? Jak znieść porażkę? Co się stanie, jak wyjdę przed szereg? Dlaczego wygląd jest taki ważny? Jak poradzić sobie z lękiem? Dlaczego jest mi tak ciężko? Następnie odpowiedział na te pytania – opierając się na swojej wiedzy psychologicznej oraz na historiach bohaterów znanych z książek i filmów. Są wśród nich postacie z Harry’ego Pottera, Władcy Pierścieni, Stranger Things, Gwiezdnych Wojen czy Avengersów. Szkoła bohaterek i bohaterów to poradnik psychologiczny, który czyta się jak powieść przygodową!

Książkę zilustrowała Marta Ruszkowska, której poetyckie grafiki są jak materiał wprost na koszulki, torby czy tatuaże.