Powoli zbliżają się wakacje. Co będzie po nich? Do jakiej szkoły wrócimy? Czy będziemy uczyć się offline czy online? A może będziemy musieli połączyć te dwa sposoby uczenia się? Zapraszamy Was na szkolenie online, na którym wspólnie porozmawiamy o tym, czego nauczyło nas nauczanie zdalne i co może przydać się w pracy dyrektorom i nauczycielom niezależnie od tego, do jakiej rzeczywistości szkolnej powrócą. Bądźcie z nami w środę, 3 czerwca, od 16:00 do 17:30.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom i będzie miało charakter warsztatowy. Pierwsze 20  minut poświęcimy na wprowadzenie i podsumowanie wniosków m.in z badania przeprowadzonego przez Centrum Cyfrowe. Tę część poprowadzą Kamil Śliwowski, dyrektor programu edukacyjnego Centralnego Domu Technologii i autor bloga Otwarte Zasoby, oraz Marta Puciłowska, wiceprezeska Fundacji Szkoła z Klasą. Następnie uczestnicy rozejdą się do moderowanych grup tematycznych:

  1. relacje nauczyciele-uczniowie-rodzice / jak je tworzyć i podtrzymywać online
  2. ocenianie i docenianie / zasady i formy oceniania online
  3. organizacja pracy / co nam się przyda po pandemii
  4. dobrostan / jak dbać o siebie i innych
  5. metody i narzędzia / z czego i jak korzystać mądrze

Na koniec spotkamy się, żeby przedstawić wyniki pracy grup i wyciągnąć wnioski. 

Przed wydarzeniem uczestnicy otrzymają pakiet materiałów merytorycznych i wskazówek technicznych. Każda osoba uczestnicząca, po zakończeniu spotkania, dostanie zaświadczenie o udziale oraz podsumowanie pracy warsztatowej. 

Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo mają uczestnicy programu Szkoła z Klasą 2.0. Zapisy na warsztat odbywają się przez formularz, który będzie aktywny do poniedziałku, 1 czerwca, do godziny 17:00.