30 lat Wolności – scenariusze zajęć

krytyczne myślenie
Licencja:
Wszystkie prawa zastrzeżone

4 czerwca 2019 roku to dzień świętowania trzydziestolecia pierwszych, częściowo wolnych wyborów w okresie PRL. Ich przeprowadzenie stało się możliwe dzięki determinacji i współdziałaniu milionów Polaków. Z tej okazji proponujemy zestaw scenariuszy zajęć, które pomogą Waszym uczniom i uczennicom spojrzeć na ostatnie trzydzieści lat w Polsce przez pryzmat ważnych wydarzeń i zjawisk społecznych. Znajdziecie w nich sześć archiwalnych zdjęć z okresu ostatniego trzydziestolecia. Każde z nich zostało opatrzone ciekawym komentarzem historyka – dr. Kamila Paździora. Ich istotnym uzupełnieniem są propozycje tematów do dyskusji i ćwiczenia, które będą świetnym dodatkiem do zajęć dotyczących tej tematyki.