Alfa – narzędzie pracy

Typ materiału:
ćwiczenie/zadanie
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
angażujące środowiska uczenia się
Tagi:
design thinking, narzędzia edukacyjne, projekt edukacyjny
Licencja:
CC-BY-SA 4.0

Alfa jest kosmitą, przyleciał z daleka i stał się bohaterem ćwiczenia, które w pigułce pokazuje jak pracujemy w Szkole z Klasą 2.0. Przygotowaliśmy dla Was sześć plakatów i krótką instrukcję, jak z nich korzystać. To ćwiczenie świetnie sprawdzi się zarówno w czasie zajęć z uczniami, jak i z gronem pedagogicznym czy rodzicami. Wystarczy pół godziny żeby lepiej poznać nasz program (a przy okazji dobrze się bawić).

Ćwiczenie z Alfą prowadzi uczestników przez kolejne etapy naszego programu, który oparliśmy na metodzie design thinking (design – projektować, think – myśleć). Metoda ta zakłada, że wszystko co projektujemy powinno odpowiadać na potrzeby tych, dla których projektujemy. Ważnym elementem jest tu praca zespołowa, wspólne generowanie pomysłów i budowanie rozwiązań.