Asy Internetu – Dobrostan cyfrowy. Scenariusze lekcji

Obszar programowy:
kompetencje cyfrowe i medialne
Tagi:
bezpieczeństwo w sieci, dobrostan cyfrowy, edukacja medialna, obywatelstwo cyfrowe
Licencja:
CC-BY-SA 4.0

Scenariusze lekcji o dobrostanie cyfrowym dla uczniów z klas I-III i IV-VI pomogą nauczycielom i nauczycielkom poruszyć ten – coraz ważniejszy – temat podczas zajęć. Łącznie publikacja zawiera cztery lekcje, a każda lekcja jest podzielona na kilka ćwiczeń, które nauczyciel/ka może dowolnie dostosowywać do potrzeb swoich uczniów i uczennic. Ćwiczenia skłaniają do zastanowienia się, jak różne aktywności, w tym te związane z funkcjonowaniem w świecie cyfrowym i korzystaniem z technologii, wpływają na nasze samopoczucie.

Materiał powstał w ramach programu Asy Internetu prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą i Google.