Ćwiczenia z uważności, ciekawości, dbania o siebie. Karta pracy dla nauczyciela(-ki)

Data dodania:
25 stycznia 2023
Typ materiału:
ćwiczenie/zadanie, wideo
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
dyrektorzy i dyrektorki, nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
zdrowie psychiczne i fizyczne
Tagi:
emocje, świadomość społeczna, uważność, zdrowie psychiczne
Licencja:
Wszystkie prawa zastrzeżone

W ramach obchodów 20-lecia programu Szkoła z Klasą powstał cykl wystąpień EduStories. Dzieląc się nimi chcemy opowiedzieć, jaki jest nasz wkład w rozwój polskiej edukacji.

Zachęcamy do obejrzenia inspirującego wystąpienia Izabeli Meyzy a następnie zapoznania się z dołączonym materiałem edukacyjnym. Znajdziecie w nim kartę pracy do pogłębiania refleksji nad tym, jak pracować w szkole i być przy tym uważnym, zaciekawionym a jednocześnie dbać o siebie.

Autorka: Izabela Meyza – antropolożka kultury, mediatorka i trenerka empatycznej komunikacji. Pracuje w oparciu o metodę Porozumienia bez Przemocy (NVC). Autorka materiałów edukacyjnych dotyczących edukacji cyfrowej oraz przeciwdziałania przemocy. Jako trenerka wspiera szkoły, organizacje i innych trenerów w efektywnym komunikowaniu się i rozwiązywaniu konfliktów oraz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Materiał powstał w ramach programu Szkoła z Klasą realizowanego dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.