Fake news, czyli o wartościowym tworzeniu

Data dodania:
13 lutego 2018
Typ materiału:
ćwiczenie/zadanie, gry i zabawy
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
kompetencje cyfrowe i medialne
Tagi:
bezpieczeństwo w sieci, fake news, krytyczne myślenie, obywatelstwo cyfrowe
Licencja:
CC-BY-SA 4.0

Jako cyfrowi obywatele wiecie już jakie są kryteria wiarygodnej strony internetowej. Potraficie wskazać podstawowe elementy, które sugerują solidność i profesjonalizm autorów wiadomości. Mogliście również sprawdzić się jako redaktorzy publikujący treści zawierające prawdę i fałsz.

Czas na kolejny krok. Przed wami dwa narzędzia. Pierwsze to generator ifaketext.com umożliwiający konstruowanie krótkich fikcyjnych rozmów w komunikatorze. Drugi to strona dziennikbulwarowy.pl, na której możliwe jest przygotowanie nieprawdziwej informacji prasowej. Wybierzcie narzędzie z którego chcecie skorzystać i… do dzieła! Wyznaczcie sobie czas na stworzenie własnych materiałów.