Jak wspierać siebie i dzieci w sytuacji wojny w Ukrainie?

Data dodania:
25 lutego 2022
Typ materiału:
ćwiczenie/zadanie, scenariusz zajęć
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
dyrektorzy i dyrektorki, nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
zdrowie psychiczne i fizyczne
Tagi:
dobrostan, emocje, zdrowie psychiczne
Licencja:
CC-BY

W Fundacji Szkoła z Klasą wspieramy nauczycieli i nauczycielki w ważnych momentach. W związku z rozpoczęciem wojny w Ukrainie również czuliśmy, że musimy być razem, dlatego zorganizowaliśmy spotkanie online – wirtualną, bezpieczną przestrzeń do rozmowy. Zależało nam na tym, żeby nauczycielki i nauczyciele mogli podzielić się swoimi emocjami i wątpliwościami.

Spotkanie poprowadziła Izabela Meyza, mediatorka i trenerka empatycznej komunikacji, która pracuje w oparciu o metodę Porozumienia bez Przemocy. Po spotkaniu przygotowała krótki materiał, który mamy nadzieję, że będzie dla Was przydatny i pomoże, wychodząc od swoich emocji i potrzeb, zaopiekować się lepiej uczniami i uczennicami.