Nauka z Klasą 2.0 – zbiór scenariuszy zajęć

aktywizacja
Licencja:
CC-BY-SA

Wyobraźcie sobie połączenie nauki krytycznego myślenia z ciekawą lekturą, dawkę fizyki z odrobiną literatury, podróż przez historię przez pryzmat nazw pierwiastków czy samodzielne odkrywanie antropocenu. Oddajemy w Wasze ręce publikację, która powstała z inspiracji popularnonaukowymi artykułami publikowanymi w nieistniejącym już dodatku do „Gazety Wyborczej”, „Nauka dla Każdego”. Swoją wyjątkowość materiał ten zawdzięcza wiedzy, wyobraźni i kreatywności nauczycielek, które z każdego z tekstów uczyniły punkt wyjścia do samodzielnego odkrywania bliższego i dalszego wszechświata.

Materiały zawarte w publikacji powstały w ramach akcji Nauka z Klasą 2.0 prowadzonej przez program Szkoła z Klasą 2.0 oraz „Naukę dla Każdego” w roku szkolnym 2015/2016. Co tydzień w dodatku „Gazety Wyborczej” – „Nauka dla Każdego” ukazywały się wybrane teksty popularnonaukowe, do których Fundacja Szkoła z Klasą wraz ze współpracującymi z nią doświadczonymi edukatorkami, przygotowywała scenariusze, pytania i inspiracje dla nauczycieli, rodziców i uczniów.