Karty pracy – Konferencja Asów Internetu. Lekcje online 2025

Edyta Pazura o sile – Rozmowa z Przemkiem Staroniem. Z czym kojarzy się siła? Jak zachęcić dzieci i młodzież do zabezpieczania swoich sekretów w sieci? Jak zapamiętać hasła do różnych apliakcji i kont? Tworzyć czy odtwarzać? Rozmawiać czy ograniczać?
Remigiusz Maciaszek o odwadze – Rozmowa z Magdą Mikołajczyk o tym, co to znaczy być odważnym/ą w sieci. Czym jest odwaga? Jak rozmawiać z dziećmi o internecie, skoro dorośli nie są w tej kwestii dla młodych autorytetem? Jak budować zaufanie dzieci do rodziców tak, aby w razie zagrożenia mieli odwagę opowiedzieć nam o tym?
Monika Mrozowska o życzliwości – Rozmowa z Marcinem Perfuńskim o tym, jak być życzliwym/ą w sieci i nie tylko. Według Marcina życzliwość zaczyna się w sercu. Internet jest tylko narzędziem komunikacji z innymi – łączy nas, albo dzieli. Jakie znaczenie dla życzliwości ma dobrostan? Jak zapobiec eskalacji konfliktu, kiedy ktoś nas zaatakuje w sieci?
Agata Rubik o uważności – Rozmowa z Kamilem Polnym. Co to jest ślepota reklamowa? Jakich wrogów ma uważność? Czy youtube jest zawsze zły? Na co zwracać uwagę online, aby nie dać się oszukać? Przestrzegać przed niebezpieczeństwami, czy ufać, że otaczają nas dobrzy ludzie?
Rafał Cieszyński o rozsądku – Rozmowa z Martą Florkiewicz-Borkowską. Co to jest rozsądek i do czego jest nam potrzebny? Czy to jest złe, że chcemy pokazywać innym, jak żyjemy? Czy online jesteśmy tymi samymi ludźmi, co offline? Jaki związek ma rozsądek z życzliwością? Ile oddechów powinniśmy wziąć, zanim zadziałamy w trudnej sytuacji?