Razem w Klasie – raport z programu/ Together in Class – final report

Poziom edukacji:
wszystkie poziomy edukacji
Dla kogo:
dyrektorzy i dyrektorki, nauczyciele i nauczycielki, rodzice
Obszar programowy:
wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie
Tagi:
dobrostan, integracja, wielokulturowość
Licencja:
CC-BY-SA 4.0

Razem w Klasie to program, który został stworzony, by budować mosty między różnymi kulturami i doświadczeniami dzieci i młodzieży, koncentrujący się na tworzeniu przyjaznego i integracyjnego środowiska, które będzie wspierające dla każdego ucznia i uczennicy. Uważamy, że szkoła może być przestrzenią, w której każda młoda osoba, bez względu na pochodzenie i trudne doświadczenia, może pielęgnować swoje talenty i posiadać równe szanse rozwoju. Raport z programu Razem w Klasie definiuje wyzwania oraz działania, jakie warto podejmować, by wspierać szkoły w tworzeniu klas międzykulturowych, dbających o edukację, dobrostan i integrację wszystkich uczniów i uczennic, niezależnie od kraju pochodzenia.

The Together in Class is a program designed to build bridges between different cultures and experiences of children and youth, focusing on creating a welcoming and inclusive environment that supports every student. We believe that school can be a space where every young person, regardless of background or difficult experiences, can nurture their talents and have equal opportunities to grow. The Together in Class report identifies challenges and actions worth taking to support schools in creating intercultural classes that support the education, well-being and inclusion of all students, regardless of their country of origin.