Jak wykorzystać zamiłowania dzieci do promocji aktywności fizycznej?

Przedstawiamy propozycję doskonałej zabawy dla uczniów klas młodszych. Wiadomo, że maluchy uwielbiają bajki i historie o księżniczkach i rycerzach. W zaprezentowanym scenariuszu zamieściliśmy zabawy i ćwiczenia zręcznościowe dla tej grupy wiekowej na kanwie turnieju rycerskiego.

Autorką scenariusza jest Pani Agnieszka Konopka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słowiku

Polecamy!

TEMAT: Turniej rycerski

GRUPA: Klasy I- III

MIEJSCE: Sala gimnastyczna lub boisko szkolne

UWAGI: Potrzebne przybory – piłki i rakieta do tenisa ziemnego, piłeczki plastikowe lub woreczki, mini- szczudła, piłka do skakania, kręgle, lina, pałeczki sztafetowe (lub gazeta zwinięta w rulon), kółka plastikowe lub ringo, tarcza do celowania.

Źródło: blog „WF w Słowiku”, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słowiku, WF z Klasą edycja 2013/2014

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu