Turystyka z Klasą

Typ materiału:
scenariusz zajęć
Poziom edukacji:
szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa
Dla kogo:
nauczyciele i nauczycielki
Obszar programowy:
angażujące środowiska uczenia się
Tagi:
aktywizacja, ruch
Licencja:
CC-BY-NC

Turystyka z Klasą to zbiór propozycji dla nauczycieli wychowania fizycznego nawiązujący do realizacji ścieżki turystyczno – regionalnej, projektu edukacyjnego i lekcji WF poza szkołą.

W podanych przykładach zwrócono szczególną uwagę na interdyscyplinarność zajęć z podziałem na etapy edukacyjne.

Mamy nadzieję, że scenariusze na poniższe tematy zainspirują Was do ciekawych działań w Waszych szkołach:

1. Szkoła Podstawowa, klasa I–III, LEKCJE POZA SZKOŁĄ/WYCIECZKA EDUKACYJNA
  2. Szkoła Podstawowa, klasa IV–VI, PROJEKT EDUKACYJNY ZWIĄZANY Z KULTURĄ REGIONU
  3. Gimnazjum, PROJEKT EDUKACYJNY GRA TERENOWA – POMYSŁ NA LAS
  4. Szkoła Ponadgimnazjalna, KOŁO TURYSTYCZNE – PROPOZYCJE TEMATÓW

Autorem scenariuszy jest Konrad Tulej – nauczyciel wychowania fizycznego, Lokalny Lider WF z Klasą, z zamiłowania podróżnik, autor projektu www.zdzieckiemwplecaku.pl.

Zdjęcie: Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi