Oto 5 rzeczy, które zrozumieliśmy o codzienności nastolatków i 5 zasad naszej pracy, które zwiększały sens działania z młodzieżą. To wnioski z projektu Jesteśmy młodzi. O co nam chodzi?.

Za każdym z nich kryją się refleksje i doświadczenia. Mamy nadzieję, że ten raport przyczyni się do dalszych rozważań i dyskusji, a przede wszystkim będzie wstępem do potrzebnych zmian w pracy z młodymi ludźmi.

 

W projekcie Jesteśmy młodzi. O co nam chodzi? mieliśmy okazję pracować z grupą młodych osób (15-19 lat) pochodzących zarówno z dużych jak i małych miast z różnych stron Polski. W ramach działań projektowych zapewniliśmy osobom uczestniczącym wsparcie mentorskie, finansowe i program szkoleniowy online i stacjonarny podczas dwóch zjazdów w Warszawie. Celem projektu było wzmocnienie głosu nastolatków w tematach, które są dla nich ważne. Projekt był okazją do głębokiej i otwartej pracy, która rozwijała kompetencje społeczne i komunikacyjne.