OdWażna Szkoła – zbiór dobrych praktyk to publikacja podsumowująca efekty programu Szkoło OdWagi! zrealizowanego w roku szkolnym 2017/2018 w dziesięciu warszawskich szkołach. Znajdziecie w niej nie tylko pomysły i przykłady działań naszych uczestników, z których z powodzeniem możecie skorzystać w swoich placówkach (niezależnie od tego jakich przedmiotów uczycie), ale również inspiracje i wskazówki do pracy z rodzicami Waszych podopiecznych.

OdWażna Szkoła – czyli jaka? Na to pytanie cały rok szukaliśmy wspólnie odpowiedzi.

To szkoła:

 • która dba o zdrowie swoich uczniów, poprzez kreowanie środowiska przyjaznego zachowaniu równowagi między ruchem na przerwach a spoczynkiem w czasie lekcji, między rywalizacją na WF-ie a sportem towarzyskim, między relaksem a sytuacjami stresowymi, między zdrową zbilansowaną dietą a brakiem czasu na jedzenie, etc;
 • w której dyrekcja ma świadomość, że edukacja zdrowotna jest tak samo ważna jak nauczani
  innych przedmiotów;
 • w której nauczyciele uczą świadomych i wartościowych zdrowotnie wyborów i dbają o wszechstronny rozwój uczniów;
 • w której rodzice dbają o zdrowe nawyki swoich dzieci w domu;
 • w której uczniowie wiedzą, że zdrowie nie jest dane nam raz na zawsze i potrafią się o nie
  troszczyć.

W tym roku następujących dziesięć szkół podjęło wyzwanie stania się „OdWażnymi Szkołami”:

 • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 9 Społecznego Towarzystwa Oświatowego
 • Szkoła Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 „Klonowego Liścia”
 • Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego
 • Szkoła Podstawowa nr 319 im. Marii Kann
 • Szkoła Podstawowa nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 382
 • Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

To właśnie ich dobre praktyki zamieszczone są w tej publikacji. Niech będą one wsparciem w promowaniu działań prozdrowotnych w Twojej szkole.

 

Pobierz plik tutaj: OdWażna Szkoła – zbiór dobrych praktyk

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Projekt realizowany na terenie miasta stołecznego Warszawy dla szkół ze wszystkich poziomów edukacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem założeń „Programu rozwoju edukacji w Warszawie 2013-2020” oraz programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.