Opowiadając o 20-letniej historii Szkoły z Klasą tym razem głos oddajemy nauczycielom biorącym udział w tym programie na przestrzeni ponad 10 lat. We wspólnej rozmowie wspominają jak do niego trafili, czego wtedy doświadczyli, co było dla nich najbardziej odkrywcze i zaskakujące. Co dawało im frajdę oraz poczucie, że nie są samotnymi wyspami. Jak Szkoła z Klasą zmieniła ich postrzeganie na edukację, a przede wszystkim na rolę nauczyciela: doceniającego a nie oceniającego. Jak uczyli się schodzić ze sceny i oddawać sprawczość swoim uczniom i uczennicom. A w konsekwencji jak z odbiorców programu Szkoła z Klasą stali się jego współtwórcami – opowiadają nauczyciele Anna Wójcik-Jachowicz oraz Kamil Paździor.